Technologijos

Mobilieji telefonai: 25 neįtikėtini ir šokiruojantys faktai

Mums sunku įsivaizduoti savo gyvenimą be mobiliųjų telefonų. Mes esame nuo jų priklausomi. Mūsų diena prasideda nuo jų ir baigiasi su jais. „Google“ kompanijos „Google Now“, „Apple“ – „Siri“ ir „Microsoft“ – „Cortana“ jau kur laiką yra tapę mūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Visa tai pavertė mūsų gyvenimą paprastesniu ir padeda daugybe būdų. Todėl kalbant apie tokius kiekvieno iš mūsų gyvenimui svarbius elementus, naudinga ir įdomu pateikti ne vieną neįtikėtiną ir šokiruojantį faktą.

1. „Nokia 1100“

Ar kada nors esate girdėję ar naudoję „Nokia 1100“? Jei taip, tuomet galite savimi didžiuotis! Tokiu atveju jūs tapote vienu iš tų žmonių, kurie turėjo ir naudojo geriausiai visoje elektroninių prietaisų istorijoje parduodamą mobiliojo telefono modelį. „Nokia 1100“ buvo parduota daugiau nei 250 mln. vienetų.

2.  Pirmojo mobiliojo telefono kaina

Šiomis dienomis mobilųjį telefoną galima įsigyti vos už kelis šimtus eurų. Tačiau taip buvo ne visuomet. Pirmasis mobilusis telefonas JAV 1983 m. buvo parduodamas už 4 000 USD. Tai įspūdinga suma – atsižvelgiant į dolerio vertę XX a. devintojo dešimtmečio pradžioje.

3.  „iPhone“ perkamumas

Kiekvienas išmaniųjų telefonų vartotojas puikiai žino „Apple“ kompanijos kuriamus „iPhone“ išmaniuosius telefonus (nepaisant to, ar bent kartą buvo tekę jais naudotis praktiškai). Ir taip yra nebe priežasties – jų populiarumas ir perkamumas visuomet buvo ir tebėra stulbinantis. Ar žinojote, kad 2012 m. „Apple“ pardavė daugiau nei 340 000 „iPhone“ išmaniųjų telefonų per dieną? Tai yra apytiksliai 4 telefonai per sekundę!

4. Bakterijos

Iki šiol manėte, kad klozete bakterijų turėtų būti daugiausiai? Deja, bet klydote. Remiantis keliais atliktais tyrimais, bakterijų kiekis, randamas ant mobiliųjų telefonų ekranų, yra net 20-30 kartų didesnis nei klozete. Taigi, tai yra labai puiki ir svari priežastis savo mobiliojo telefono nelaikyti arti burnos, ar taip nemanote?

5. Atsparūs vandeniui

Ar domėjotės, koks yra jūsų naudojamo išmaniojo telefono atsparumas vandeniui? Nežinant atsakymo į šį klausimą, tikrai nerekomenduojama eksperimentuoti! Tačiau net 90% visų Japonijoje naudojamų mobiliųjų telefonų yra atsparūs vandeniui. Žinoma, tai gali būti nulemta Japonijoje pasitaikančių didžiulių potvynių, kurie ne tik su žeme sulygina žmonių namus ir sunaikina jų turtą, tačiau taip pat nusineša ir daugybės žmonių gyvybes.

6. Nomofobija

Kiekvienas žmogus yra skirtingas, todėl kiekvienas žmogus susiduria ir su skirtingomis baimėmis. Tačiau kai kurios žmonių jaučiamos baimės yra pakankamai neįprastos ir daugeliui mūsų sunkiai įsivaizduojamos. Ar žinojote, kad pasaulyje yra apytiksliai 200 mln. žmonių, kurie bijo palikti savo namus su savimi neturėdami mobiliojo telefono? Ši baimė taip pat turi ir pavadinimą – tai nomofobija. Egzistuoja ir dar vienas terminas „skambučio fobija“, kuris yra naudojamas norint apibūdinti jausmą, kuomet žmogus girdi telefono skambėjimo garsą nors jis iš tikrųjų neskamba. Jei to negana, ar esate girdėję apie „phubbingą“? Šis terminas apibūdina elgseną, kai žmogus naudodamasis savo mobiliuoju telefonu ignoruoja viską aplink save (įskaitant ir kitus žmones). Deja, bet turbūt dalis jūsų ką tik supratote, kad „phubbingas“ jums yra kur kas geriau pažįstamas nei jūs iš pradžių manėte?

7. Neįprastas telefono įkrovimo būdas

Iš tiesų gali skambėti pakankamai neįprastai, tačiau savo mobilųjį telefoną galima įkrauti ir pasitelkiant šlapimą – kaip bebūtų keista, mokslininkai išrado ir tokį įkrovimo būdą.

8. Pirmas skambutis

Visuomet daugiausiai dėmesio tenka tiems, kurie „istorinius“ dalykus padaro pirmieji. Todėl ir kalbant apie mobiliuosius telefonus bei naudojimąsi jais – visi laurai atitenka vienam vieninteliam žmogui. „Motorola“ kompanijos inžinierius Martinas Kuperis (Martin Cooper) būdamas Niujorko gatvėse 1973 m. balandžio 3 d. atliko pirmą istorijoje skambutį mobiliuoju telefonu. O, kad jums būtų dar įdomiau ir smagiau, naudinga įvardinti ir tai, kam jis skambino. Galbūt nustebsite, tačiau jis pirmą kartą istorijoje mobiliuoju telefonu paskambino savo pačiam didžiausiam konkurentui – „AT&T“ kompanijos inžinieriui Džoeliui Engeliui (Joel Engel). M. Kuperis tai padarė iš karto prieš įvykstant spaudos konferencijai, kurios metu jis oficialiai paskelbė, kad ką tik pirmą kartą paskambino mobiliuoju telefonu. Kai jis paskambino telefonu savo konkurentui, pasakė kažką panašaus į tai – „Ar žinai iš kur aš tau skambinu?

9. Kosmose yra mobilusis telefonas

Tai yra „Google Nexus“ telefonas. Jį 2013 m. į kosmosą paleido tyrėjai iš JK Surėjaus universiteto. Tai jie padarė tam, kad patikrintų, koks yra minėto telefono sudedamųjų dalių atsparumas vakuumo sąlygomis ir kokios yra jo galimybės valdyti satelitą kosmose. Tam tikru metu šis telefonas keliavo aplink Žemę.

10. Dažna nesėkmė

Skaičiuojama, kad Didžiojoje Britanijoje daugiau nei 100 000 mobiliųjų telefonų kiekvienais metais yra įmetama į klozetą. Tai labai akivaizdžiai parodo, kad naudojimasis mobiliaisiais telefonais tualete yra labai populiarus – ypač tarp britų.

11. Pirmasis išmanusis telefonas

Manėte, kad pirmąjį išmanųjį telefoną sukūrė „Apple“ kompanija? Tuomet labai klydote! Pirmąjį išmanųjį telefoną Floridoje vykusioje „Wireless World Conference“ dar 1993 m. pristatė „BellSouth Cellular“ kompanija. Šis išmanusis telefonas turėjo liečiamą LCD ekraną. Jį sukūrė „IBM“ ir pavadino „Saimonu“ (angl. „Simon“). Jo kaina buvo 899 USD. Tuo metu buvo pagaminta tik 2000 „Saimonų“.

12. Maskuotė

JAV mobiliųjų telefonų bokštai ir antenos labai dažnai yra paslėptos. Inžinieriai išrado būdų, kaip reikalingą įrangą įmontuoti į telefonų stulpus, laikrodžių ciferblatus, bažnyčių stogus ar netgi į kelio ženklus. Netgi mobiliųjų telefonų bokštai dažnai yra užmaskuoti ir atrodo kaip plastikiniai medžiai.

13. Kinija

Ar žinojote, kad net 70% visų pasaulio mobiliųjų telefonų yra pagaminami Kinijoje? Tai yra puiki priežastis, dėl kurios vertėtų atsisakyti populiaraus mito apie nekokybiškas kiniškas prekes. Jau senokai didelė dalis pasaulinio lygio gamintojų, siekdami mažesnių gamybos kaštų, savo produktų gamybą yra perkėlę į Kiniją.

14. Didžiulis populiarumas

Apytiksliai 80% viso pasaulio gyventojų turi mobilųjį telefoną. Šis skaičius tik dar kartą patvirtina, kad mobilusis telefonas šiandien yra tapęs būtinybe.

15. Pasiekiami ranka

Daugiau nei 90% suaugusiųjų savo mobiliuosius telefonus visuomet turi ištiestos rankos atstumu. Taigi, tai dar vienas eilinis įrodymas, kad be mobilaus – kaip be rankų.

16. Pralenkia kompiuterius

Pasaulyje yra penkis kartus daugiau mobiliųjų telefonų nei stalinių kompiuterių. Net jei visą laiką manėte, kad kompiuteriai yra patys populiariausi šiuolaikiniai technologiniai įrenginiai, statistika rodo, jog jiems su mobiliaisiais telefonais nė nėra ko lygintis.

17.  Dantų šepetėlis

Daugiau nei 4 milijardai žmonių pasaulyje turi mobilųjį telefoną. Tačiau tik 3,5 milijardai naudoja dantų šepetėlį. Pasirodo, kad kai kurie žmonės mano, kad naudojimasis savo mobiliuoju telefonu yra svarbiau nei jų burnos kvapas.

18.  SMS žinutės

90% gaunamų trumpųjų SMS žinučių yra perskaitomos apytiksliai per 3 min. nuo jų gavimo. Gerokai efektyviau nei el. laiškai, ar ne?

19. Mobiliųjų telefonų dėklai

Pirmieji mobiliųjų telefonų dėklai buvo paprasčiausi plastikiniai „apvalkalai“, kurių gamybos kaštai buvo minimalūs ir kurie turėjo tikti kaip įmanoma platesnei auditorijai. Jie turėjo vieną vienintelį tikslą – apsaugoti jūsų telefoną. Tuo laikotarpiu mobilieji telefonai buvo matomi tik kaip priemonės, kurių pagalba galima bet kurioje vietoje ir bet kuriuo metu susisiekti su vartotoju. Pakankamai ilgą laiką nebuvo svarbu, kokio gamintojo ar kokio modelio mobilųjį telefoną jūs naudojote. Tačiau tobulėjant technologijoms, mobilusis telefonas patyrė reikšmingų pokyčių ir tapo ne tik praktiška priemone, bet ir labai stilingu aksesuaru – tikru stiliaus pareiškimu. Todėl kartu pasikeitė ir mobiliųjų telefonų dėklai (https://priedaimobiliems.lt/30-telefonu-deklai), kurie imti gaminti išskirtinai konkrečių gamintojų telefonams ir atitinkamiems telefonų modeliams, nepamirštant ir labai plataus skirtingų telefonų dėklų dizainų asortimento, patenkinančio net ir išrankiausių vartotojų skonį.

20. Mobiliojo ryšio sąskaita

Kokia yra jūsų mėnesinė mobiliojo ryšio sąskaita? Greičiausiai ji neviršija dešimties ar dvidešimties eurų? Tačiau ar žinojote, kad pačią didžiausią kada nors mobiliojo ryšio sąskaitą buvo gavusi Selina Arons (Celina Aarons), kuriai teko sumokėti net 142 000 GBP.

21.  „Sonim XP3300 Force“

Remiantis „Pasauliniais Gineso rekordais“, „Sonim XP3300 Force“ yra pripažįstamas pačiu tvirčiausiu telefonu. Nukritęs iš apytiksliai 25,5 m. aukščio jis nepatyrė jokių pažeidimų, galėjusių neigiamai paveikti jo veikimą.

22. Šiuolaikinis sportas

Suomijoje mobiliųjų telefonų mėtymas yra priskiriamas sportui. Pasaulinis telefonų mėtymo čempionatas yra organizuojamas kiekvienais metais – nuo 2000 m. Iki šiol vyrų rungtyje pasiektas rekordas yra 97 m., o moterų – 40 m.

23.  Brangiausias mobilusis

Kiek esate pasiruošę daugiausiai pakloti už mobilųjį telefoną? Kurį laiką „iPhone 5 Black Diamond“ buvo pats brangiausias mobilusis telefonas pasaulyje, kuris kainavo net 15 mln. USD (apytiksliai 13,6 mln. EUR). Jį pagaminti trukdavo devynias savaites ir jis buvo pagamintas iš 135 g 24 karatų aukso, o jo viduje buvo inkrustuota 600 baltųjų deimantų. Tačiau neilgai trukus jį savo kaina nurungė kiti išmanieji telefonai. Dabar pačiu brangiausiu mobiliuoju telefonu yra laikomas „Falcon Supernova Pink Diamond IPhone 6“ modelis, kurio dėklas yra pagamintas iš 18 karatų aukso, o jo nugarėlėje yra didelis rožinis deimantas. Jo kaina siekia net 95,5 mln. USD (apytiksliai 86,6 mln. EUR). Laimei, galima įsigyti ir „labiau prieinamą“ šio telefono modelio versiją, kainuojančią „tik“ 48,5 mln. USD (apytiksliai 44 mln. EUR).

24. Žaidimai ir socialiniai tinklai

Mobiliųjų telefonų vartotojai daugiausiai laiko naudodamiesi savo mobiliaisiais telefonais praleidžia žaisdami žaidimus ir naršydami socialiniuose tinkluose (atitinkamai 49% ir 30%).

25. 150 kartų per dieną

Kasdien savo mobilųjį telefoną mes tikriname vidutiniškai 150 kartų, o tai yra apytiksliai kartą per 6 minutes. Tačiau labai tikėtina, kad žmonės, kurie kenčia nuo nomofobijos, savo mobilųjį telefoną tikrina kur kas dažniau.

Informacijos šaltinis: https://priedaimobiliems.lt

Parašykite komentarą