Laisvalaikis,  Sveikata

Mitais apipinta estetinė problema: gazuotas vanduo jos nesukelia, o kosmetika gali padėti

Šiandien jau tikrai neabejojame, kad būtina nuolatos skirti dėmesio savo sveikatai ir gerai savijautai. Juk tada ne tik pagerėja bendra organizmo būklė, bet ir jaučiamės tvirčiau, labiau pasitikime savimi, priimame savo netobulumus.

Džiugu tai, kad rūpestis savimi šiandien jau nebereiškia perdėto noro siekti tobulybės. Nebekankiname savęs besivaikydami nepriekaištingos išvaizdos – dėmesį ir rūpestį verčiau skiriame tam, kad jaustumėmės ir atrodytume visų pirma sveikai.

Dar visai neseniai celiulitas laikytas tikru baubu. Dabar jau nebesiekiame žūtbūt jo išnaikinti, tačiau norime sveikesnės išvaizdos ir geresnės savijautos. O tam yra gausybė būdų ir įvairiausių priemonių – pradedant gyvenimo būdo pokyčiais ir baigiant tokiais dalykais kaip kremas nuo celiulito.

Bet pirmiausia pakalbėkime, kas apskritai yra celiulitas ir kokie veiksniai jį sukelia.

Atsiradimo kilmė ir priežastys

Celiulitas yra tam tikri riebalinio audinio pokyčiai dėl kurių odos paviršiuje atsiranda smulkių kauburėlių. Vizualiai oda primena apelsino žievelę: yra nelygi ir grublėta. Dažniausiai celiulito atsiranda sėdmenų ir šlaunų zonoje. Anksčiau manyta, kad celiulitas būdingas tik moterims, tačiau dabar žinome, kad vyrai taip pat gali turėti celiulito. Tiesa, jiems tai nutinka gerokai rečiau. O štai apytikriai daugiau nei 80 proc. visų pasaulio moterų tenka susidurti su celiulitu.

Svarbu pažymėti, kad tikslios celiulito atsiradimo priežastys vis dar nėra aiškios. Tačiau galima išskirti konkrečius veiksnius, kurie galėtų būti atsakingi už celiulito skatinimą.

Vienas pagrindinių veiksnių yra hormonų veikla ir jų pusiausvyra. Didžiausią įtaką celiulito atsiradimui turi estrogenas – moteriškas hormonas, galintis paveikti riebalų kaupimąsi organizme. Tinkamas estrogeno kiekis padeda palaikyti odos elastingumą ir minkštumą, tačiau šio hormono perteklius gali nulemti celiulito formavimąsi.

Kitas reikšmingas veiksnys yra genetiniai niuansai: galime paveldėti tam tikras kūno formas, medžiagų apykaitos, kraujotakos ypatumus ir problemas. Tad gausesnis riebalų kaupimasis konkrečiose kūno vietose taip pat gali būti nulemtas genetiškai.

Žinoma, daug įtakos gali turėti ir gyvenimo būdas. Netinkama, nepilnavertė mityba, judėjimo, fizinio aktyvumo stoka, žalingi įpročiai (rūkymas, alkoholio vartojimas), netgi nuolatinis stovimas arba sėdimas darbas – visa tai paveikia mūsų organizmą ir gali prisidėti prie „apelsino žievelės“ atsiradimo.

Visgi celiulito atsiradimui tiesioginės įtakos neturi antsvoris, kaip ilgą laiką klaidingai buvo manyta. Celiulitas gali būti būdingas ir labai liekniems žmonėms, o štai apkūnesnio žmogaus oda gali būti visiškai lygi. Taip yra todėl, kad celiulitas susiformuoja poodiniame riebaliniame sluoksnyje, o apkūnumą nulemia gilusis riebalinis sluoksnis.

Dar vienas gajus mitas susijęs su tuo, kad celiulitą sukelia gazuoti gėrimai. Tiesa, reikėtų pažymėti, kad visiškai nekenksmingas yra tik paprastas ar mineralinis vanduo. O štai saldintuose gėrimuose pavojus slypi ne pačiuose burbuliukuose, bet dideliame cukraus ar saldiklių kiekyje.

Veiksmingos priemonės geresnei savijautai

Na, o ką daryti, jei asmeniškai tenka susidurti su celiulitu? Stebuklingų būdų, galinčių padėti visiškai išnaikinti celiulitą, nėra. Tačiau, kaip ir kalbėjome, egzistuoja daugybė galimybių pagerinti situaciją ir jaustis puikiai.

Visų pirma reikėtų skirti dėmesio savo fiziniam aktyvumui ir reguliariai sportuoti, geriausia – derinti kelias aktyvumo rūšis. Tai padės stiprinti raumenis ir didinti odos elastingumą.

Kita veiksminga priemonė yra įvairūs limfodrenažiniai masažai ir procedūros, gerinančios kraujotaką. Veiksmingi gali būti net ir paprasti masažai bei savimasažas.

Kremas nuo celiulito taip pat gali būti puiki priemonė, kurios nereikėtų nuvertinti. Tiesa, svarbu atsižvelgti į sudėtį: tokiose priemonėse ieškokite kofeino, dumblių ekstrakto, nikotino rūgšties, retinolio ir kitų veikliųjų ingredientų.

Parašykite komentarą