Verslas

MITA kviečia į nemokamas ekskursijas po 2 mlrd. Eur pajamas sugeneravusio gyvybės mokslų sektoriaus įmones

Sparčiai augant biotechnologijų ir gyvybės mokslų sektoriui, sostinėje viena po kitos dygsta naujos gamyklos. Skaičiuojama, kad vienos iš produktyviausių sričių Lietuvoje įmonėse dirba per 5000 žmonių. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) pakvietė Vilniuje įsikūrusias inovatyvius produktus kuriančias kompanijas praverti duris visuomenei ir ją supažindinti su savo veikla. Registracija į tris unikalias ekskursijas ten, kur paprastai nepatenka nei visuomenė, nei žiniasklaida, jau prasidėjo.

Ekosistemą, kurios pagrindą sudaro keliuose Vilniaus rajonuose susikoncentravusios brandžios įmonės, kasmet papildo perspektyvūs startuoliai. „Investuok Lietuvoje“ duomenimis, šiuo metu Lietuvoje aktyviai veikia per 100 gyvybės mokslų bendrovių.

Pernai beveik 87 proc. išaugęs valstybės strateginis gyvybės mokslų sektorius džiugina produktyvumu – Lietuvos biotechnologų asociacijos duomenimis, jo įmonių generuojamos pajamos jau beveik pasiekė du milijardus eurų. Tad nenuostabu, kad gyvybės mokslai kasmet tampa vis populiaresni tarp studentų, o šios srities startuoliai vis dažniau patraukia investuotojų dėmesį.

Visgi, MITA projekto „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ vadovo Tomo Vitkausko teigimu, plačioji visuomenė apie įmones, kuriančias aukštos pridėtinės vertės produktus, ženkliai papildančias valstybės biudžetą ir garsinančias Lietuvą, žino per mažai.

„Esame dėkingi, kad mūsų iniciatyva šviesti inovatyviomis technologijomis besidominčius žmones susidomėjo ir atvėrę duris pasidalinti savo kasdienybe bei ateities planais sutiko ir ekosistemos startuoliai, ir brandžios įmonės“, –sako jis.

Pirmoji ekskursija planuojama rugpjūčio 26 d. Jos metu dalyviai aplankys Saulėtekio slėnyje šalia Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro veikiančiame Biotechnologijų verslo inkubatoriuje įsikūrusius startuolius „Diagnolita“, „Droplet Genomics“, „CasZyme“ bei baltymų inžinerijos įmonę „Biomatter Designs“.

Viename iš pastarosios padalinių – molekulinės biologijos laboratorijoje – jie susipažins su laboratorijos komanda bei iš arti pamatys, kur dienos šviesą išvysta naujos kompiuteriu sugeneruotos baltymų molekulės. Modernius neinvazinės medicinos diagnostikos testus kurianti ir diagnostikos paslaugas teikianti UAB „Diagnolita“ parodys savo laboratoriją ir papasakos apie atliekamus neinvazinius prostatos vėžio tyrimus bei SARS CoV2 viruso nustatymo seilėse testą. Mokslinių tyrimų prietaisus, reagentus bei programinę įrangą kuriantis biotechnologijų startuolis „Droplet Genomics“ ir su genų redagavimo technologija dirbanti „CasZyme“ parodys, kaip kuriamos aukščiausio lygio technologijos.

Rugsėjo 7 ir 9 dienomis duris atvers terapines priešvėžines vakcinas, išsėtinės sklerozės gydymui skirtus preparatusgaminanti UAB „Froceth“, vieną didžiausių ir moderniausių progresinių lęšių gamybos laboratorijų Europoje turinti inžinerinė akinių lęšių gamybos bendrovė „BOD lenses“, sudėtingus biologinius vaistus, skiriamus chemoterapijos ar kaulų čiulpų transplantacijos metu, gaminanti UAB „Teva Baltics“ biofarmacinių vaistinių preparatų gamykla, pažangiąalergijos in vitro diagnostikos sistemą ir lietuvišką Covid-19 antikūnų testą sukūrusi UAB „Imunodiagnostika“,mokslinius akių ligų tyrimus vykdanti bendrovė „Experimentica“ ir kitos inovatyvios įmonės.

Ekskursijų dalyvius inovacijų maršrutu veš tam skirtas transportas, o lydės technologijų apžvalgininkas, laidų apie inovacijas vedėjas,  žurnalistas Lukas Keraitis.

Atvirų durų dienas organizuojanti MITA projekto „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ komanda atkreipia dėmesį, kad siekiant užtikrinti saugumą, gyvybės mokslų įmonėse laukiami tik Sveikatos pasą turintys svečiai. Dalyvių skaičius labai ribotas, todėl susidomėjusius kviečiame nedelsti. Išsami informacija apie maršrutus ir registracija vyksta čia.

Kontaktai pasiteirauti: projekto „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ vadovas Tomas Vitkauskas, el. p. tomas.vitkauskas@mita.lt, tel. +370 600 45982. 

Projektas „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ – iniciatyva, skatinanti gyvybės mokslų industrijos augimą Lietuvoje ir žinomumą tarptautiniu mastu. Ji apima visa spektrą MITA teikiamų paslaugų nuo konsultacijų dėl inovacijų paramos priemonių iki akceleravimo programų bei pagalbos pritraukiant investicijas.

Pranešimą paskelbė: Karolina Urbonaitė, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra

Parašykite komentarą