Verslas

Miško valdymo ir investavimo platforma „Foros“ pritraukė 1 200 000 eurų ir toliau plečia komandą

Miško valdymo ir investavimo platforma „Foros“ skelbia, kad pavyko sėkmingai užbaigti pirmąjį plėtros etapą ir pritraukti investicijas iš verslo angelų bei rizikos kapitalo fondų “Iron Wolf Capital”, „CoInvest Capital“ ir „70 Ventures“. Bendra investicijų suma siekia 1,2 mln. eurų, jie bus skirti tolesnei platformos plėtrai naujose rinkose. Kompanija taip pat pranešė apie toliau didėjančią aukščiausio lygio vadovų komandą ir dvigubai išaugusį darbuotojų skaičių.

Platformą „Foros“ Lietuvoje valdo bendrovė „Foros Global“, kurios įkūrėjai yra Justas Kaveckas ir Tadas Palaima. Kompanijos vadovas J. Kaveckas sako, kad įgyvendintas pirmasis investicijų pritraukimo etapas leis toliau aktyviai augti Lietuvoje ir Šiaurės Europos šalių rinkose, bei planuoti pasaulinę plėtrą.

„Šiuo metu lygiagrečiai ne tik vystome esamas miško valdymo ir investavimo platformos galimybes, bet ir naujiems planams įgyvendinti prie komandos pakvietėme prisijungti patyrusius programinės įrangos kūrėjus, technologijų bei finansų vadovus, taip pat auginame kompetencijas tiesioginėje veikloje – prie mūsų prisijungė miško valdymo ekspertai, partnerysčių vadovai. Džiugu ne tik tai, kad platforma pereina į aktyvaus augimo fazę, bet ir tai, jog jaučiame, kad su mūsų produktu sėkmingai užpildome miško investicijų valdymo rinkoje neišnaudotą nišą“, – teigia Justas Kaveckas.

„Foros“ platformoje jau dabar galima matyti savo turimo miško vertę, stebėti kaip ji keičiasi pagal kainas rinkoje, skaidriai ir patogiai pirkti ir parduoti miškus aukciono būdu, pristatyta  „Foros Grow“ funkcija, leisianti kiekvienam miško savininkui savo turtą  valdyti šiuolaikiškai ir lengvai, sprendimus priimti remiantis išsamiais duomenimis. Atsižvelgiant į vis didėjančią klimato kaitos svarbą, platformoje ateityje atsiras funkcionalumas, automatiškai skaičiuojantis kiek anglies dvideginio sukaupia jų miškas. 

Investuotojai rinkosi idėjos ir komandos potencialą 

„Priežastys, kurios lėmė mūsų pasirinkimą investuoti į šį startuolį turbūt yra net kelios. Pirmiausia tai yra sparčiai auganti komanda, kuriai labai puikiai sekasi pritraukti talentingus specialistus, dar vienas argumentas yra drąsa keisti pasenusius įpročius ir jau dabar turimos kompetencijos, kurios leidžia ir leis užimti vis naujas rinkas. Visa tai jungia vizija, kurioje didelę dalį užima ambicijos parodyti, jog profesionalaus miško valdymo veikloje dar yra labai daug potencialo skaitmenizuoti visą procesą ir padaryti jį patogiu, skaidriu“, – tvirtina vienos iš į startuolį „Foros“ investavusių fondų valdymo įmonės „Iron Wolf Capital“ partneris Tomas Martūnas.

Fondo „70 ventures” partneris Gytenis Galkis atskleidė, kad investuoti į „Foros“ nusprendė dėl stiprių įkūrėjų, pradinės validacijos vietinėje rinkoje ir tvarios ateities vizijos: „tvirtai tikime, kad „Foros“ įgyvendins savo pažadą skaidrinti miškininkystę, suteiks daugiau likvidumo miško prekybos rinkoje bei perkels miško valdymą į XXI amžių“.  

Pirmo plėtros etapo tikslas – Šiaurės šalių rinkos

Anot kompanijos vadovo J.Kavecko, mišką kaip turto klasę atranda vis daugiau investuotojų, kurie ieško būdų amortizuoti dabartinės infliacijos sukeliamus praradimus, o artimoje ateityje miško kaip investicijos paklausa turėtų tik didėti, nes Europos žemyne ir toliau itin aktyviai plėsis būtent statybinės medienos rinka.

„Mes jau išaugome iš pradinio savo koncepto ir jau tikrai nesame tik pirkimo-pardavimo platforma. Tapome platforma, kuri teikia plataus spektro miško valdymo paslaugas. Esame žaliųjų investicijų platforma, kuri veikia Lietuvoje, Latvijoje, o greitu metu žengsime ir į kitas Šiaurės šalių rinkas, kur siūlysime patogesnį sprendimą privataus miško valdymui ir jo vertės auginimui“, – pastarojo laikotarpio pasiekimus komentuoja J.Kaveckas.

Anot jo, artimiausiuose planuose esančios Skandinavijos rinkos pasižymi ne tik tuo, kad jose esantys vartotojai turi geras finansines galimybes investuoti, bet ir yra bene geriausiai pasaulyje įsisavinę skaitmeninių technologijų naujoves bei jomis aktyviai naudojasi. Vis dėlto, teigiama, kad didelis iššūkis bus prisitaikyti prie esamų miškininkystės veiklos ribojimų ir tvarkų, kurios gali labai skirtis kiekvienoje platformos plėtros plane numatytoje šalyje.

„Labai gerai suprantame, kad ateitis priklauso tiems, kurie siūlys patogius, skaitmeninius ir patikimus sprendimus potencialiems klientams. O kalbant bendrai, dabartinė miško valdymo rinka yra dar labai paviršutiniškai pritaikyta šiems moderniems poreikiams ir žmonės daugeliu atveju vien todėl nėra susipažinę su investavimo galimybėmis. Norime pakeisti šią situaciją ir padėti platesniam ratui žmonių suprasti, kad jie turi „žaliųjų“ alternatyvų savo pinigams kurti didesnę vertę ir tuo pačiu gerinti aplinkos situaciją. Trumpai tariant, siekiame, kad Lietuvos žmonės taptų labiausiai į miškus investuojančia tauta, bei suteikti jiems galimybes auginti žalias investicijas kitose šalyse” – komentuoja J.Kaveckas.

Pranešimą paskelbė: Neringa Rimšelienė, Foros Global, UAB

Parašykite komentarą