Politika ir teisė

Ministrė Pirmininkė apsilankė Baltarusių demokratijos atstovybėje

Rugpjūčio 29 d. Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė apsilankė Baltarusių demokratijos atstovybėje ir susitiko su demokratinės Baltarusijos lydere Sviatlana Cichanouskaja.

Susitikimo metu aptarta situacija Baltarusijoje, Lukašenkos režimo įsitraukimas į Rusijos karą prieš Ukrainą, nuo represijų pasitraukusių baltarusių situaciją Lietuvoje, Baltarusijos demokratinių jėgų ir pilietinės visuomenės veikla, siekiant demokratinės Baltarusijos ateities.

„Nuo pat represijų Baltarusijoje pradžios, o ypač – prasidėjus didžiajai represijų bangai po 2020 m. Lukašenkos pavogtų dar vienų prezidento rinkimų, Lietuva tapo laikinais namais baltarusiams, priverstiems bėgti iš savo šalies. Patikinu jus, kad ši pozicija nepasikeitė po vasario 24-osios – ir toliau darysime viską, kad Baltarusijos demokratinių jėgų ir pilietinės visuomenės organizacijos, laisvos žiniasklaidos atstovai, visi laisvę mylintys ir dėl jo kovojantys baltarusiai, Lietuvoje būtų saugūs, galėtų oriai gyventi ir dirbti tam, kad vieną dieną sugrįžtų į demokratinę Baltarusiją“, – sakė premjerė.

I. Šimonytė padėkojo S. Cichanouskajai ir visiems geros valios baltarusiams už aiškią ir viešą poziciją smerkiant Rusijos karą prieš Ukrainą ir A. Lukašenkos režimo talkininkavimą jame bei už paramą Ukrainai ir į Lietuvą nuo karo pabėgusiems Ukrainos gyventojams.

„Lietuvoje gyvenantys baltarusiai geriau nei bet kas kitas šiandien supranta, ką reiškia palikti savo šalį su keliais būtiniausiais daiktais, tikintis, kad netrukus sugrįši, ir suvokti, kad bent jau artimiausius mėnesius ar net metus naują gyvenimą naujoje šalyje teks susikurti nuo nulio. Dėkoju baltarusiams, kad taip pat kaip ir kiti Lietuvos gyventojai, atvėrė ukrainiečiams savo bendruomenės duris ir savo širdis, dalijosi būtiniausiais daiktais, skyrė finansinę paramą, savanoriavo, rėmė ir rems Ukrainą iki jos ir mūsų visų pergalės“, – sakė I. Šimonytė.

Premjerė atkreipė dėmesį, kad dabar, kai viso pasaulio akys nukreiptos į kariaujančią Ukrainą, turime nepamiršti ir remti baltarusius jų kovoje už demokratiją, laisvę ir pamatinę teisę patiems spręsti savo šalies likimą. Anot I. Šimonytės, itin svarbu, kad kaip niekad susitelkę dėl šio bendro tikslo būtų ir patys baltarusiai. Ji akcentavo, kad Lietuva mato ir remia S. Cichanouskajos pastangas telkti baltarusių demokratines jėgas. Premjerė taip pat pabrėžė, kad Lietuva ir toliau sieks išlaikyti baltarusių laisvės bylą tarptautinėje darbotvarkėje, rėmė ir rems baltarusių reikalavimus nutraukti represijas Baltarusijoje, paleisti ir visiškai reabilituoti politinius kalinius bei surengti laisvus ir demokratinius rinkimus.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą