Transportas

Ministras M. Skuodis Tarptautiniame transporto forume aptars tolesnę pagalbą Ukrainai, inovacijų ir skaitmeninimo plėtrą transporto ir logistikos sektoriuje

Susisiekimo ministras Marius Skuodis gegužės 18–19 d. dalyvaus Leipcige (Vokietija) vyksiančiame Tarptautinio transporto forumo (ITF) ministrų susitikime, kuriame daug dėmesio bus skiriama tolesnės paramos Ukrainai teikimui ir jos transporto infrastruktūros atstatymo klausimams, taip pat susisiekimo inovacijų plėtrai ir pasaulinių tiekimo grandinių diversifikavimui, atsižvelgiant į šiandienos klimato kaitos ir saugumo iššūkius.

Susitikimuose, apskritojo stalo diskusijose ir sesijose bus tariamasi dėl tolesnės paramos Ukrainai, logistikos kanalų atvėrimo šios šalies krovinių eksportui į Europos ir pasaulio rinkas.

Ministras M. Skuodis kartu su JAV, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Lenkijos transporto ministrais ir nuotoliniu būdu prisijungsiančiu Ukrainos infrastruktūros ministru dalyvaus bendroje spaudos konferencijoje, kurios metu ragins stiprinti Europos susisiekimo sistemos ir tiekimo grandinių atsparumą, prisidėti prie Ukrainos transporto infrastruktūros atstatymo.

Ministrų spaudos konferencija vyks gegužės 18 d. 13.45 val. vietos (14.45 val. Lietuvos) laiku, kviečiame prisijungti ir Lietuvos žiniasklaidos atstovus:
https://meetoecd1.zoom.us/webinar/register/4216523752926/WN_MCe_kqPeSSmBTy0gZnlwAg

Ministrai taip pat kalbės apie būtinybę plėtoti valstybių bendradarbiavimą ir gerinti skirtingų rūšių transporto sąveiką, diskutuos, kaip spartinti perėjimą prie darnesnio ir aplinkai draugiškesnio judumo, dar sparčiau diegti transporto naujoves, skaitmeninius sprendimus ir inovacijas, siekiant ilgalaikių ir tvarių pokyčių transporto bei logistikos srityse. Pagal Europos žaliąjį susitarimą, iki 2050 metų Europa turi pereiti prie neutralios klimatui ekonomikos.

Nuo 2023 m. pirmininkavimą šiam Tarptautiniam transporto forumui planuojanti perimti Lietuva žada kelti ambicingus tikslus – siekti transporto neutralumo klimato kaitos atžvilgiu, plėtoti inovacijas ir skaitmenizavimą tarptautinėse logistikos grandinėse.  

Vizito Leipcige metu taip pat planuojami M. Skuodžio susitikimai su JAV transporto sekretoriumi Pete Buttigieg, ITF generaliniu sekretoriumi Kim Young Tae bei kitų šalių susisiekimo ministrais.

Kasmet gegužės mėnesį Leipcige rengiamas ITF viršūnių susitikimas yra didžiausias tarptautinis transporto politikos renginys, kuriame strateginius klausimus transporto ministrai iš įvairių pasaulio šalių aptaria kartu su verslo lyderiais, mokslininkais ir tarptautinių organizacijų atstovais.

Pranešimą paskelbė: Žydrūnė Tursaitė, LR Susisiekimo ministerija

Parašykite komentarą