Studijos

„Miesto gyvenimas“ – Steave’o Reicho kūrinys bus atliekamas Klaipėdos koncertų salėje.

Renginio tipas: koncertas
Renginio data: Penktadienis, 2017 m. rugsėjo 29 d.
Renginio pradžia: 18:30
Renginio pabaiga: Penktadienis, 2017 m. rugsėjo 29 d.
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Solistai: Guoda Gedvilaitė (fortepijonas), Pavel Giunter (perkusija)

Ansamblis „Giunter Percussion

Dirigentas Mindaugas Piečaitis

Programa: Steve Reich, John Cage, Emmanuel Sejourne, Arvydas Malcys

Miesto gyvenimas“ — tai liaupsės šiuolaikiniam miestui, kurias gieda žymaus amerikiečių minimalisto Steave’o Reicho kūrinys, skirtas kameriniam ansambliui ir skaitmeniniu būdu sumodeliuotiems miesto garsams. Kompozitorius palankiai nusiteikęs naujųjų technologijų atžvilgiu ir tinkamai išnaudoja visus jų teikiamus privalumus. Uždegančiu ritminiu judėjimu ir mušamųjų instrumentų gausa išsiskiriantis opusas atskleidžia spalvingą ir aistringą autoriaus gyvenimą gimtajame Niurjorke. Tai banguojanti, plaukianti minimalistinės muzikos upė, kurioje į nuolat kintantį srautą susilieja tiek gyvai skambančių instrumentų, tiek įrašytų miesto garsų motyvai.

Reicho „Miesto gyvenimas“ užbaigs Klaipėdos kamerinio orkestro koncerto programą, kurią pradės kitas jo kūrinys – „Duetas“. Amerikiečių eksperimentatoriaus Johno Cage‘o kūrinyje “Credo in us” šalia fortepijono ir mušamųjų instrumentų dar bus naudojami įrašytų klasikinių kūrinių, radijo laidų fragmentai. Prancūzo Emmanuelio Sejourne Koncerto vibrafonui ir šiemet 60-mečio jubiliejų mininčio lietuvio Arvydo Malcio Koncerto fortepijonui solines partijas gros šiandienos ritminei muzikai neabejingi solistai Pavelas Giunteris ir Guoda Gedvilaitė. Programai diriguos šiuolaikinės kūrybos entuziastas Mindaugas Piečaitis.

„Aš nežinau, kur mane nuves tolesnis vystymasis, bet suprantu būtinybę būti atviram jam. Aš net nežinau, ko galima tikėtis iš šio proceso – tai ateities klausimas…(S. Reich)

Pranešimą paskelbė : Rima Šimonienė, Klaipėdos koncertų salė

Parašykite komentarą