Verslas

Medicinos bankas smulkiam ir vidutiniam verslui pasiruošęs suteikti 15 mln. eurų „Invegos“ garantuotų paskolų

Medicinos bankas toliau dirba su nacionaline plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“), kuriai atstovaus verslui suteikiant naujo etapo paskolas su garantija. Pagal susitarimą su „Invega“, tam ketinama panaudoti iki 15 mln. eurų.

Medicinos banko Komercijos departamento direktorius Julius Ivaška sako, kad bendra ekonominė situacija nėra paprasta, bet verslas gali jaustis užtikrintai žinodamas, kad savo veiklą gali palaikyti ar plėsti naudodamasis lengvesnėmis finansavimo sąlygomis.

„Smulkus ir vidutinis verslas yra mūsų ekonomikos pagrindas, tačiau dėl dinamiškų ir tikrai ne visais atvejais palankių rinkos sąlygų pasiskolinti ne visada turi galimybių. Dar kartą tapome „Invegos“ partneriais, kad užtikrintume kuo didesnį finansavimo prieinamumą verslui. Turime daug patirties dirbdami su smulkiuoju ir vidutiniu verslu, išmanome jo poreikius, todėl papildomos finansavimo galimybės puikiai papildys mūsų teikiamą paslaugų spektrą“, – teigia jis.

Medicinos bankas finansavimą verslui pasiruošęs teikti pagal naują skatinamąją finansinę priemonę „Portfelinės garantijos 3“. Pagal ją didžiausia galima paskolos arba lizingo sandorio suma sudaro 1,875 mln. eurų. Atitinkamai krovinių vežimo keliais verslo finansavimo lubos sudaro 937,5 tūkst. eurų, žuvininkystės ir akvakultūrų verslams – 281,2 tūkst. eurų, o pirminės žemės ūkio produktų gamybos verslams – 234,4 tūkst. eurų.

Ši finansavimo priemonė užtikrina 80 proc. paskolos, kredito ar lizingo sumos grąžinimą finansų įstaigai. Finansavimo kreiptis gali tie verslai, kurie susiduria su problema, kai veiklą finansuojančiai įstaigai siūlomos užtikrinimo priemonės yra nepatrauklios arba nepakankamos.

Anot J. Ivaškos, smulkusis ir vidutinis verslas nespėjo atsikvėpti po COVID-19 pandemijos keltų iššūkių, kai Rusijos sukeltas karas Ukrainoje ir ekonomikos lėtėjimas jau verčia jį ieškoti išeičių naujuose galvosūkiuose.

„Išties ne visais atvejais perspektyvus verslas gali lengvai gauti finansavimą įprastinėmis sąlygomis. Todėl kviečiu aktyviai domėtis alternatyviomis finansavimo priemonėmis, kurios yra lengviau prieinamos, palankesnės bei geriau pritaikytos šiandienos poreikiams“, – sako banko atstovas.

Naudojantis „Portfelinėmis garantijomis 3“, paskolų terminas paskoloms investicijoms sudaro iki 10 metų, paskoloms apyvartai – iki 3 metų. Šiuo finansavimu gali pasinaudoti verslai, atitinkantys smulkių ir vidutinių įmonių parametrus.

Medicinos bankas su „Invega“ bendradarbiauja beveik 20 metų – per tą laiką bankas smulkiam ir vidutiniam verslui pagal „Invegos“ priemones suteikė daugiau nei 50 mln. eurų vertės finansavimą.

Pranešimą paskelbė: Tadas Vaitelė, UAB „Idea Prima”

Parašykite komentarą