Verslas

Mažiau grynojo plastiko kačių maisto pakuotėse: murklėms gal ir nesvarbu, bet rūpi šeimininkams

Visiškai saugi maistui skirta pakuotė, pagaminta iš perdirbto, o ne grynojo, plastiko, jau 2022-ųjų pradžioje pradedama naudoti Europoje parduodamam „Sheba“ šlapiam kačių maistui pakuoti. Apie tai pranešė korporacijos „Mars“ gyvūnų gerovės padalinys „Mars Petcare“. „Suteiksime daugiau tvarių pasirinkimų kačių šeimininkams“, – tikisi „Mars Petcare“ atstovai. 

Naująsias pakuotes „Mars“ kūrė su tarptautiniais partneriais „Huhtamaki“ ir SABIC. Šiame projekte svarbus vaidmuo teko Lietuvoje, Gargžduose įsikūrusiai „Mars Lietuva“ gamyklai, kurioje pakuočių gamybai pirmąkart korporacijos „Mars“ mastu buvo pritaikytas perdirbtas polipropilenas.

„Mars Petcare“ nuosekliai siekia didinti perdirbtų žaliavų kiekį maisto gyvūnams augintiniams pakuočių gamyboje, sekant „Mars“ tvarumo tikslais. Esame aktyviai įsitraukę į inovacijų diegimą „Mars“ – visoje pasaulinėje korporacijoje jau prigijo ne viena naujovė, sukurta būtent Gargžduose. Didžiuojamės savo indėliu į naujųjų pakuočių kūrimą, ir visi kartu judame link galutinio korporacijos tikslo – dirbti visiškai be plastiko atliekų“, – pažymi Aušra Žemaitienė, „Mars Lietuva“ generalinė direktorė.

Pagal „Mars“ Tvarių pakuočių planą siekiama, kad iki 2025 m. 100 proc. korporacijos pakuočių būtų pritaikytos panaudoti pakartotinai, perdirbamos ar kompostuojamos.

„Pastaraisiais metais glaudžiai bendradarbiavome su SABIC ir „Huhtamaki“, tobulindami naująsias augintinių maisto pakuotes ir didindami jose perdirbto plastiko kiekį. Esame įsipareigoję prisidėti prie žiedinės ekonomikos skatinimo, taip pat ir kurdami vis daugiau pakartotiniam panaudojimui tinkamų pakuočių. Dabartinė naujovė mus priartina prie 2025-ųjų tikslo, kad 30 proc. mūsų pakuotėse naudojamų medžiagų būtų iš perdirbto plastiko, o grynojo plastiko naudojimas būtų sumažintas 25 proc.“,  – komentuoja Barry Parkinas, „Mars“ vyriausiasis tvarumo pareigūnas.

Maisto gyvūnams augintiniams pakuotės – vienas iš pakavimo formatų, kurių gamybai itin sunku pritaikyti perdirbtas žaliavas, kadangi pakuotėje esantis produktas, siekiant aukščiausios jo kokybės, turi būti termiškai apdorojamas. „Sheba“ projekte buvo panaudota sertifikuota perdirbta ISCC PLUS medžiaga ir pritaikytos naujos technologijos, padedančios palaipsniui kurti vis tvaresnes pakuotes. SABIC rinkoje žinoma savo sukurtomis technologijomis, kurios leidžia iš sunkiai perdirbamų plastikinių pakuočių išgauti iš naujo panaudojamas žaliavas. Kitos projekto tarptautinės partnerės „Huhtamaki“ indėlis – lengvai nuplėšiamos ir sterilizavimui tinkamos polipropileno plėvelės gamybos technologijos. Šios inovacijos padeda pritaikyti antrines žaliavas pakuočių, turinčių sąlytį su maistu, kūrimui.

„Mūsų vartotojai nori ne tik kokybiško maisto augintiniams. Jiems taip pat svarbus didesnis aplinkai draugiškų, tvaresnių produktų pasirinkimas. Tokios inovacijos kaip Europoje pradedamos naudoti naujos „Sheba“ pakuotės įrodo, kad atsižvelgiame į šiuos poreikius“, – teigia Deris Watkinsas, „Mars Pet Nutrition Europe“ regiono prezidentas.

„Mars Petcare“ pagrindinėse rinkose jau šiuo metu yra perdirbama dauguma „Sheba“ pakavimui naudojamos aliuminio bei kartono pakuotės, o su naujai išvystyta pakuote, kurioje naudojamas perdirbtas plastikas, „Mars Petcare“ dar labiau priartėja prie ambicingų tikslų įgyvendinimo tvarumo srityje.

Apie „Mars Lietuva“:

UAB „Mars Lietuva“ yra tarptautinės bendrovės „Mars, Incorporated“ antrinė įmonė, veikianti Lietuvoje nuo 1993-iųjų metų. Gargžduose bendrovė turi maisto gyvūnams augintiniams gamyklą, o Vilniuje pardavimų ir rinkodaros padalinį. Šiuo metu įmonėje „Mars Lietuva“ dirba apie 800 darbuotojų.

Per metus gamykloje pagaminama apie 75 tūkst. tonų WHISKAS®, EXELCAT®, SHEBA® produkcijos gyvūnams augintiniams. „Mars Lietuva“ gamykla yra viena didžiausių šalies eksportuotojų – joje gaminami 400 rūšių ir porūšių produktai tiekiami į daugiau kaip 30 Europos šalių. Lietuvoje bendrovė organizuoja prekybą „Mars, Incorporated“ gaminamais saldainiais ir ledais MARS®, SNICKERS®, BOUNTY®, TWIX®, MILKY WAY®, M&M’S®, SKITTLES®, ryžiais ir padažais BEN’S ORIGINAL™, gyvūnų augintinių priežiūrai skirtais PEDIGREE®, CHAPPI®, WHISKAS®, SHEBA®  ir NATUSAN® produktais.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis: 

MINDAUGAS RUPŠYS

KORPORACINIŲ REIKALŲ VADOVAS REGIONUI

UAB „MARS LIETUVA“

T: +370 46 394 820

E: MINDAUGAS.RUPSYS@EFFEM.COM

Pranešimą paskelbė: Rūta Slušnytė, UAB „Publicum“

Parašykite komentarą