Verslas

„Maxima“: saugumui užtikrinti vertinamos visos priemonės

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ laikosi sveikatos priežiūros specialistų rekomendacijų ir esant būtinybei planuoja įvesti pirkėjų srautų parduotuvėse reguliavimą, siekiant sumažinti koronaviruso plitimą.

„Šiuo metu pagrindinis prioritetas yra darbuotojų ir klientų saugumas, todėl, kai Vyriausybė įves nurodymą reguliuoti pirkėjų srautus, to nedelsiant imsimės. Jau dabar, jei parduotuvės vadovas ar apsaugos darbuotojai mato poreikį, remiantis Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rekomendacija, esame davę leidimą reguliuoti į parduotuvę įleidžiamų pirkėjų srautus. Pavyzdžiui, šiuo metu laikinojoje Nidos parduotuvėje įleidžiame tik po penkis klientus, atsižvelgiant į plotą. Laikomės visų SAM nurodymų, taip pat sulaukiame ir atskirų savivaldybių prašymų, kuriais vadovaujamės. Labai prašome gyventojų parduotuvėse elgtis atsakingai ir vadovautis visomis rekomendacijomis“, – sako Irtautė Ščerbavičienė,  „Maximos“ operacijų vadovė

Ji pažymėjo, kad „Maximos“ tinkle yra ribojamos reklamos, kuriomis pirkėjai būtų skatinami apsipirkti. Praėjusią savaitę, kai buvo paskelbtas karantinas, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, pirkėjų srautas „Maximos“ parduotuvėse sumažėjo 34 proc., o pirkinių krepšelis išaugo 53 proc.

„Tai rodo, kad žmonės parduotuvėse ėmė lankytis rečiau, bet perka daugiau bei planuoja savo pirkinius. Deja, vis dar matome, kad ne visi klientai nori apsipirkdami laikytis didesnio atstumo, todėl iš savo pusės reguliariai per vidinį radiją primename tokią būtinybę, specialiai sužymėjome didesnius nei vieno metro atstumus prie kasų ir kitų prekių prekystalių. Turime pripažinti, kad didžiausias pokytis įvyks augant pirkėjų sąmoningumui, tačiau savo darbuotojų ir klientų saugumui užtikrinti yra vertinamos visos priemonės“, – pabrėžė I. Ščerbavičienė

Prekybos tinklas „Maxima“ atstovai primygtinai prašo vengti bendravimo su kitais asmenimis, laikantis parduotuvėje. Taip pat gyventojai yra skatinami naudoti elektroninės prekybos sprendimais.

Pirkėjai raginami dezinfekuoti rankas ir naudoti vienkartines pirštines – jas galima rasti kiekvienoje „Maximos“ parduotuvėje prie pirkinių vežimėlių ir krepšelių.

„Operatyviai praėjusią savaitę įrengėme organinio stiklo pertvaras, kurios atskiria kasos darbuotojus ir klientus. Saugiam atstumui išlaikyti stovint eilėje prie kasos ar vitrinų, prašome vadovautis pagal ant grindų esančias informacines juostas. Tik mūsų pačių sąmoningas ir atsakingas elgesys leis apsaugoti vieni kitus“, – pabrėžia I.  Ščerbavičienė, „Maximos“ operacijų vadovė.

Atsiskaityti už pirkinius rekomenduoja prie savitarnos kasų, taip pat rekomenduojama naudotis bankinėmis kortelėmis. Jeigu atsiskaitoma grynaisiais pinigais, juos dėkite ant tam skirtos lėkštutės, o ne kasos darbuotojui į rankas.

Šiuo metu „Maximos“ parduotuvėse savitarnos kasų kasininkai ir apsaugos darbuotojai dėvi specialius apsauginius skydelius. Darbuotojams suteikiama papildomų pertraukėlių rankoms nusiplauti. Kasos darbuotojai yra aprūpinti dezinfekciniu skysčiu rankoms.

Įprastos kasos prekybos tinkle dezinfekuojamos kas tris valandas, savitarnos – kas valandą. Gerokai dažniau nei įprastai valomi ir dezinfekuojami visi paviršiai: durų rankenos, prekių krepšeliai ir vežimėliai. Vykdomas dažnesnis patalpų vėdinimas.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”

Parašykite komentarą