Įvairenybės

Maudynėms tinkamas Masčio ežeras įrodys Telšių ekologinės būklės pagerėjimą

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, kartu su parlamentarais Valentinu Bukausku ir Rimante Šalaševičiūte, ketvirtadienį lankėsi Telšiuose, kur aptarė miesto komunalines problemas, planus tapti turizmo centru, žaliąją transformaciją su vėjo energetika.  

„Telšiai turi labai aiškią viziją, kaip paversti miestą dar patrauklesniu. Masčio taršos problemos, užteršto dumblo tvarkymas, dviračių takų tiesimas aplink ežerą, ežero lygmens reguliavimas ir rekreacinių miškų pritaikymas buvo vizito dėmesio centre. Aplinkos ministerija prisidės prie šių vizijų įgyvendinimo ir ežero taršos mažinimo“, – susitikimą Telšių rajono savivaldybėje komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. 

Telšių meras Kęstutis Gusarovas ir kiti savivaldybės atstovai pristatė Telšių, kaip patrauklaus keliautojams iš Lietuvos ir užsienio žaliojo miesto, viziją ir iššūkius, su kuriais susiduria ją įgyvendindami, pristatė užbaigtus ir planuojamus naujus objektus.  

Vizito metu akcentuota Masčio ir Germanto ežerų bei juos supančių rekreacinių zonų svarba. Telšių pasididžiavimas – Masčio ežeras – viena labiausiai mėgstamų poilsio vietų. Teritorija nuolatos tvarkoma: neseniai išvalyta jo uždumblėjusi dalis ir pakrantė, įrengti pėsčiųjų, dviračių takai, sutvarkyti žalieji plotai. Nors šie projektai atvėrė naujas galimybes ir telšiškiams, ir turistams,  ežere vis dar dėl per didelio užterštumo maudytis negalima.  

„Pačioje Telšių širdyje esantis Mastis turi būti sugrąžintas Telšių gyventojams bei jo svečiams. Džiaugiuosi, kad ambicinga savivaldybė turi aiškius planus, kaip Masčio ežeras, ir jo pakrantė gali tapti dar patrauklesniu objektu“, –  sakė aplinkos ministras.  

Vizito metu apžiūrėtos ir kitos populiarios poilsio ir laisvalaikio vietos – Germanto ežero maudykla bei Ilgio ežeras. Taip pat aplankytas Varnių regioninis parkas. Susitikimo metu aptartos parko perspektyvos bei šiandien kylantys iššūkiai. Pristatyti nauji traukos objektai: parke šiuo metu atnaujinamas Debesnų botaninis takas.  

Aplinkos ministras taip pat aplankė Telšių miesto valymo įrenginius bei Telšių regioninį atliekų tvarkymo centrą. Pagyrimo žodžių negailėjęs nuotekų valymo technologijoms, jis to negalėjo pasakyti apie atliekų tvarkymo centrą.  

„Prasta sąvartyno vadyba iš esmės sustabdė racionaliausius ekologinius sprendimus. Neramina situacija, kai į komunalinį sąvartyną vežamos šalinimui nerūšiuotos statybinės ir mišrios komunalinės atliekos, o automatinės rūšiavimo linijos operatoriaus veikla paralyžiuojama dėl regioninio atliekų centro neprofesionalumo. Aplinkos ministerijai pavaldus Aplinkos apsaugos departamentas imsis akylos Telšių regiono sąvartyno ir MBA operatoriaus veiklos priežiūros“ – situaciją įvertino aplinkos ministras Simonas Gentvilas. 

Pranešimą paskelbė: Giedrė Budvytienė, LR aplinkos ministerija

Rekomenduojame
 
EMU Australia Magical Unicorn Walker Pale Pink 18M+
 
ALTERCORE 552 Black 37
 
Sorel Mac Hill Chukka Men's Waterproof Black/Dark Moss 42
 
EMU Australia Wallaby Sequin Deep Pink 27
 
EMU Australia Toddle Deep Pink 18M+

Parašykite komentarą