Verslas

„Mars Lietuva“ didžiausią dėmesį pernai skyrė gamybos pajėgumų didinimui

GARGŽDAI (gegužės 31, 2018). Praėjusiais metais Gargžduose įsikūrusi bendrovė „Mars Lietuva“ investicijoms skyrė rekordinę sumą – daugiau kaip 16 mln. eurų. Ėdalą gyvūnams augintiniams gaminanti įmonė daugiausia investavo į gamybinių pajėgumų plėtrą, kai kuriose gamybinėse linijose tai leido trečdaliu padidinti produktyvumą bei imtis naujų produktų gamybos.

Per praėjusius metus „Mars Lietuva“ gamykloje pagaminta 75 tūkst. tonų produkcijos. Nepaisant to, jog dėl renovacijos gamykla tris savaites dirbo ne visu pajėgumu, pagamintos produkcijos kiekis praktiškai toks pat kaip ir 2016 metais.

„Kelintus metus iš eilės Europos vartotojai, turintys kates vis dažniau renkasi mažesnes produkto pakuotes. Atitinkamai turėjome pertvarkyti savo gamybą, nes to paties kiekio produkcijos gamyba mažesnėmis pakuotėmis užtrunka ilgiau, todėl turėjome padidinti savo pajėgumus“, – sako „Mars Lietuva“ generalinė direktorė Aušra Žemaitienė.

Anot jos, Europos pirkėjai dažniausiai renkasi 50 ir 85 g kačių maisto pakuotes. Jas patogu naudoti, nes katė iškart gauna visą savo porciją, todėl nereikia kaupti pradarytų pakuočių, kuriose maistas greičiau genda.

Europoje toliau populiarėja premium kategorijos kačių ėdalas. Tai turėjo įtakos ūgtelėjusioms „Mars Lietuva“ pajamoms. Iš viso per 2017 m. bendrovė gavo daugiau kaip 156 tūkst. eurų pajamų, tai yra 4 proc. daugiau nei 2016 m. Didžiausios pajamos – beveik 134 tūkst. eurų – gautos iš savo produkcijos – maisto gyvūnams augintiniams „Whiskas“, „Kitekat“, „Sheba“ ir „Exelcat“ gamybos. Produkcija parduota į 23 Europos Sąjungos šalis, daugiausia jos parduota Jungtinei Karalystei. Likusią pajamų dalį – 20,5 tūkst. eurų – praėjusiais metais sudarė pajamos iš didmeninės prekybos Lietuvoje įvežtine „Mars, Incorporated“ produkcija.

Daugiausia lėšų „Mars Lietuva“ pernai investavo į naują gamybos cechą. Iš 1200 kv. metrų sandėlio į cechą perdarytose patalpose nuo 2017 m. pavasario gaminama nauja produkcija užsienio rinkai. Iki tol Lietuvoje buvo gaminamas tik konservuotas maistas katėms, o investavus 8 mln. eurų į naujas patalpas ir įrenginius, pradėta ir vytintų skanėstų „Dreamies“ gamyba.

Aplinkosaugos projektams „Mars Lietuva“ praėjusiais metais skyrė 403 tūkst. eurų, bendruomenės gerovės iniciatyvos, paramai ir labdarai virš 70 tūkst. eurų. 2016 m. atitinkamai 146 tūkst. eurų ir 87 tūkst. eurų.

Pranešimą paskelbė: Eglė Gabrytė, UAB „Publicum”

Parašykite komentarą