Laisvalaikis

Marijampolės vaikų ir jaunimo vasara – su kultūros ir kūrybiškumo prieskoniu

Įpusėjus vasarai neformalių švietimo iniciatyvų organizatoriai jau gali suskaičiuoti, kiek vaikų pavyko atitraukti nuo kompiuterio ekranų ir sudominti kūrybine bei sportine veikla. Šiemetinė Lietuvos kultūros sostinė Marijampolė įvairiausių užsiėmimų vasaros stovyklose pasiūlė 800 vaikų ir tikisi, kad jie įžiebs norą įgytus įgūdžius toliau tobulinti patiems.

Marijampolės savivaldybės vicemeras Povilas Isoda teigia, 2018 metų kultūros sostinės vardas ir kasmet mieste vykstantys žymių pasaulio menininkų simpoziumai bei jų dėka sukurta spalvinga, meniška aplinka savaime užduoda toną šiemet koncentruotis į kūrybines veiklas.

Be to, stengiamasi sudaryti ne prastesnes sąlygas nei veiklų pasirinkimu garsėjančiuose šalies didmiesčiuose.

„Pagrindinis mūsų tikslas – pasiūlyti įvairiausių, kūrybinę kibirkštį įžiebiančių užsiėmimų, kurie vaikams padėtų atrasti meninę kūrėjo gyslelę ir kurti toliau. Pastebime, kad fragmentiški trumpalaikiai užsiėmimai tampa tik ilgalaikių rezultatų neduodančiu momentiniu sprendimu. Norime vaikams suteikti informacijos, techninių žinių, sudominti įvairiausiais dalykais, kad jie galėtų patys piešti komiksus, kurti filmukus ar animaciją, savo žiniomis dalintųsi su bendraamžiais“, – tvirtina P. Isoda.

Marijampolės savivaldybės organizuojamomis stovyklomis sudomino daug vaikų ir jų tėvų, o visos stovyklų vietos buvo užpildytos vos per 5 dienas.

Marijampolėje vaikams ir paaugliams duris vasarą atveria meno, sporto mokyklos, muziejai, kūrybos centrai, bibliotekos, kviečiančios į įvairiausio pobūdžio veiklas: nuo bokso treniruočių, komiksų piešimo, animacijos kūrimo, meno terapijos, flipbook ir net gif‘ų kūrimo dirbtuves.

„Ypatingą dėmesį šiemet skiriame svarbiausiai ateities disciplinai – kūrybiškumui – ugdyti. Vasarą vaikai turi galimybę susipažinti su mokslo metais neatrastomis veiklomis, galbūt pirmą kartą į rankas paimti virtualų pieštuką ir sukurti savo superherojų. Tikimės, kad paruoštos stovyklų programos sudomins vaikus ir skatins juos išbandytus užsiėmimus tęsti, mokyti to savo bendraamžius, brolius, seses. Kaip savivaldybė mes turime ilgalaikį tikslą neatiduoti vaikų gatvei ir nepalikti jų saviugdai, kuri, ne paslaptis, kartais nepataisomai sugriauna likimus“, – sako Marijampolės savivaldybės vicemeras.

Marijampolėje vaikai ir paaugliai šiemet gali rinktis iš beveik pusšimčio užimtumo stovyklų bei užsiėmimų keliasdešimtyje skirtingų visos savivaldybės įstaigų.

Pranešimą paskelbė: Lina Valantiejūtė, UAB „Idea Prima”

Parašykite komentarą