Laisvalaikis

Magiškam Helovino stalui papuošti – juodi, lietuviški ledų gamintojų burtai

  • „Maximos“ parduotuvėse – sezono naujiena – juodi, vyšnių ir vanilės skonio ledai, kuriuos gamina lietuvių bendrovė.
  • Juodą spalvą naujiesiems ledams suteikia išskirtinis ingredientas – augalinė anglis.
  • „Maximos“ parduotuvėse pirkėjai gali rinktis iš beveik 300 skirtingų ledų rūšių. Iš jų daugiau nei pusė – lietuviški.
  • Atvėsus orams lietuviai vidutiniškai suvalgo 7 kartus mažiau ledų, tačiau dairosi originalesnių pasirinkimų.

Ruošiatės Helovino vakarėliui, tačiau nepavyksta rasti reikiamo šventės akcento? Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ kartu su savo partneriu – vienu didžiausiu lietuviškų ledų gamintojų „Dadu“ – pristato įmantrius „ledų burtus“ – juodus vanilinius ledus pavadinimu „Moonlight“ su vyšnių įdaru.

„Prieš keletą mėnesių socialinės medijos mirgėjo naujiena ledų rinkoje – nedidelės ledainės visame pasaulyje pradėjo gaminti išskirtinę naujovę – juodus ledus. Ir pasaulyje, ir Lietuvoje produktas sulaukė neįtikėtino susidomėjimo, tiesa, originalią naujieną buvo galima surasti vos vienoje kitoje ledainėje ir tai, tik didmiesčiuose, o socialiniais tinklais ne taip aktyviai besinaudojantys, apie tokius ledus galėjo ir visai nesužinoti. Būtent tada mums ir kilo mintis sukurti savitą lietuviškų juodų ledų variantą, kuriuos pirkėjai galėtų rasti kiekvienoje parduotuvėje“, – sako Algirdas Gauronskis, prekės ženklą „Dadu“ valdančios bendrovės „Vikeda“ generalinis direktorius.

Gastronominiame pasaulyje neįprasta ir pakankamai retai naudojama juoda spalva naujuosius „Dadu“ „Moonlight“ ledus nuspalvina išskirtinis ingredientas – augalinė anglis. „Tačiau patys ledai – vanilės skonio. Jį dar praturtina ir spalvų įneša sodrus vyšnių įdaras. Išbandę ne vieną dešimtį įdaro variantų, pasirinkome būtent šį“, – pasakoja A. Gauronskis.

Išskirtinį produktą „Vikeda“ kūrė ir tobulino daugiau nei 4 mėnesius. A. Gauronskio teigimu, šio proceso metu sudėtingiausiu dalyku tapo tarpusavyje derančių, subalansuotą skonį, malonų kvapą ir kartu originalią produkto išvaizdą sukuriančių ingredientų paieška bei suderinimas.  

„Kita svarbi užduotis mūsų technologams buvo ir ta, jog pagrindine žaliava išliktų šviežias, nenugriebtas pienas. Todėl dabar net apie 40 proc. mūsų sukurtų juodų ledų sudėties ir sudaro būtent toks svarbus ingredientas – šviežias, lietuviškas, nenugriebtas pienas. Be skonio ir produkto kokybės nemažai dėmesio skyrėme ir estetikai. Juodus ledus pirkėjai atpažins iš subtilios juodos ir auksinės spalvų pakuotės. Valgys – rankoje laikydami tvirtą vaflinį ragelį“, – dalinasi A. Gauronskis.

Nors vasarą ledų nuperkama vidutiniškai net 7 kartus daugiau nei žiemą, šaltuoju metų laikotarpiu pirkėjai ieško įdomesnių, įvairesnių skonių, rodo lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ duomenys. „Smagu, kad lietuvių gamintojai nebijo eksperimentuoti. Taip kartu koja kojon žengiame su pasaulyje vyraujančiomis maisto tendencijomis ir pirkėjams vis pasiūlome ką nors netikėto, naujo. Liepos mėnesį pristatėme veganiškus lubinų ledus, dabar šaldiklius papildėme ilgai lauktais juodais ledais. Ypač džiugu, kad beveik 300 ledų rūšių, kurių pusė „Maximoje“ – Lietuvos gamintojų produkcija, papildo taip pat išskirtinai lietuviškas, natūralus, originalus ir inovatyvus produktas – juodi ledai“, – džiaugiasi Vilma Drulienė, „Maximos“ pirkimų departamento direktorė.

Vanilinis ledų skonis – lietuvių itin mėgstamas, rodo „Maximos“ duomenys. Jei lietuviai renkasi vientiso skonio ledus, dažniausiai ir įsigyja vanilinius ar kakavinius. Tokių ledų per metus vidutiniškai nuperkama daugiau nei 16 mln. porcijų. Tradicinių skonių ledai ne tik perkamiausi, bet ir pigiausi – „Maximoje“ jų kainos prasideda vos nuo 0,12 euro centų.

Šią savaitę – nuo spalio 31 d. iki lapkričio 6 d. – unikalią naujieną – juodus „Dadu“ „Moonlight“ ledus pirkėjai gali rasti visose „Maximos“ parduotuvėse. Ir būtent šią savaitę jiems taikoma 30 proc. nuolaida. Juodų ledų porcija kainuoja dar pigiau – tik 0,90 euro centų.

Apie bendrovę „Maxima LT“

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ šiemet mini savo 25-erių metų veiklos sukaktį. Tradicinės „Maximos“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena iš didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausias darbo vietų kūrėjas Lietuvoje. Šiuo metu Lietuvoje veikia 238 „Maximos“ parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau kaip 550 tūkst. pirkėjų.

Pranešimą paskelbė : Lilija Eizintienė, Fabula Hill+Knowlton Strategies

Parašykite komentarą