Įvairenybės

LVŽS siekia inicijuoti diskusiją apie universalias bazines pajamas

Šiandien Seime registruota rezoliucija „Dėl diskusijų apie universalias bazines pajamas pradžios“.

LVŽS frakcijai priklausančios Seimo narės Rimantės Šalaševičiūtės teigimu, 2017 m. Europos Vadovų Tarybos, Europos Parlamento ir Europos Komisijos bendrame pareiškime, kuriuo siekta kovoti su nelygybe, buvo iškeltas tikslas, jog „ES ir jos valstybės narės taip pat remtų efektyvias, tvarias ir teisingas socialinės apsaugos sistemas, kuriomis garantuojamos bazinės pajamos“.

„Diskusijos  apie universalias bazines pajamas yra prasidėjusios didelėje dalyje Europos Sąjungos valstybių, taip pat šiuo metu vykdoma Europos piliečių iniciatyva, kuria siekiama, kad Europos Komisija parengtų siūlymus dėl universalių bazinių pajamų įvedimo. Atskiros šalys narės atlieka tyrimus, kuriais vertinamas galimas universalių bazinių pajamų efektas.

Pavyzdžiui, Suomijoje grupei žmonių buvo skirta po 560 Eurų kas mėnesį, nekeliant jokių sąlygų už tai. Kaip parodė tyrimo rezultatai, šios pajamos pagerino emocinę būklę, leido žmonėms laisviau priimti sprendimus dėl dalyvavimo darbo rinkoje ar pasirinkimų joje“, – sako Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė.  

Seimo narė pažymi, kad universalios bazinės išmokos įvedimas gali būti efektyvi priemonė kovoti su skurdu, prisidėtų ir mažinant regioninius pajamų skirtumus, tačiau, jos teigimu, privalu turėti objektyvią, mokslu pagrįstą informaciją apie universalių bazinių pajamų įvedimo galimas pasekmes visuomenei, darbo rinkai bei ekonomikos raidai. Dėl to ir siekiama inicijuoti diskusijas.

Rezoliucija Seimo Valdyba raginama surengti apvalaus stalo diskusijų ciklą su Lietuvos ir užsienio šalių mokslininkais bei politikais, kuriame būtų įvertintos universalių bazinių pajamų įvedimo galimybės, o taip pat kreipiamasi į Lietuvos Respublikos Socialinių reikalų ir darbo ministeriją, kad ji, bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos Mokslo taryba bei universitetų bendruomenėmis, atliktų universalių bazinių pajamų poveikio vertinimą. Tuo atveju, jei ekspertai bei institucijos palankiai įvertintų universalių bazinių pajamų įvedimo galimybes, Seimo Valdybai siūloma sukurti darbo grupę, kuri parengtų universalių bazinių pajamų įvedimo koncepciją. 

Pranešimą paskelbė: LVŽS komunikacijos grupė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

Rekomenduojame
 
EMU Australia Magical Unicorn Walker Pale Pink 18M+
 
ALTERCORE 552 Black 37
 
Laundry Soap Méga Propre Audinių skalbiklis, 1000ml
 
REIMA Kuhmoinen Pale Rose 86
 
REIMA Tukeva Black 39

Parašykite komentarą