Verslas

LVPA įvertino visas savarankiškų ir nesavarankiškų įmonių paraiškas subsidijoms gauti

Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) galutinai įvertino 28 229 nuo COVID-19 nukentėjusių savarankiškų ir nesavarankiškų įmonių paraiškas subsidijoms gauti už beveik 113 mln. Eur. Paraiškos buvo priimamos iki birželio, o įmonių sąrašai vertinimui buvo teikiami dar tris savaites.

Pagal priemonės „Subsidijos nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms“ savarankiškų įmonių kvietimą įvertintos 26 185 paraiškos už 68 mln. Eur, nesavarankiškų įmonių – 2 044 paraiškos už 44,44 mln. Eur.

„Apimtys nemažos, tačiau agentūros techninės galimybės ir aukšta specialistų kompetencija leido operatyviai vertinti ūkio subjektų atitikimą Europos Komisijos reikalavimams valstybės pagalbai gauti, kitiems nustatytiems kriterijams. Tai buvo didelis iššūkis, ir mes su juo susitvarkėme“, − pabrėžia LVPA direktorius Aurimas Želvys.

LVPA specialistai sukūrė automatinio vertinimo kriterijus ir algoritmus, atliko duomenų bazės programavimo darbus, automatizavo duomenų gavimo iš Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) ir vertinimo rezultatų grąžinimo atgal VMI procesus.

Paraiškos buvo vertinamos ir automatizuotu, ir rankiniu būdu. Į rankinį tikrinimą buvo nukreiptos tikslių automatinio vertinimo kriterijų ir algoritmų nepraėjusios rizikingiausios ir kvietimų reikalavimų neatitinkančios paraiškos.

Prie rankinio vertinimo iš viso dirbo 20 LVPA specialistų, tokiu būdu jie įvertino apie 1600 savarankiškų ir 400 nesavarankiškų įmonių paraiškų.

Pasak A. Želvio, dalyvaudami valstybės pagalbos nukentėjusioms įmonėms teikimo schemoje, agentūros darbuotojai įgijo dar daugiau patirties ir kompetencijų, buvo suformuota vieninga vertinimo praktika, kuria bus remiamasi ir ateityje. Procesas nesibaigė, nes iki gruodžio LVPA ir VMI turės vykdyti atrankines patikras, kuriose dalyvaus ir LVPA specialistai.

LVPA primena, kad vertinti subsidijų siekiančių įmonių atitikimą kriterijams agentūrai yra nauja, nebūdinga veikla, kurios pirmąkart teko imtis pernai. Tuomet, bendradarbiaujant su VMI, COVID-19 priemonėje “Subsidijos mikroįmonėms” įvertintos 41 692 mikroįmonės už 112,5 mln. Eur, o priemonėje “Turgavietės mokesčio kompensacija“ įvertintos 5 699 prekeivių paraiškos už 1,7 mln. Eur.

Pranešimą paskelbė: Teresė Staniulytė, VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra

Parašykite komentarą