Verslas

LVAT: KONKURENCIJOS TARYBA TINKAMAI ĮVERTINO DVIEJŲ SUSIJUSIŲ BENDROVIŲ DALYVAVIMĄ VIEŠAJAME PIRKIME

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) pateikė svarbų išaiškinimą, kaip pagal konkurencijos taisykles vertinamas susijusių bendrovių dalyvavimas viešuosiuose pirkimuose ir kad vieną ekonominį vienetą sudarančioms įmonėms netaikomas Konkurencijos įstatyme numatytas konkurenciją ribojančių susitarimų draudimas.

Teismas paliko galioti Konkurencijos tarybos priimtą sprendimą neatlikti tyrimo pagal bendrovės „Maniga“ skundą. Pastaroji prašė atlikti tyrimą dėl Klaipėdos miesto savivaldybės organizuotame viešajame pirkime dalyvavusių įmonių „Biseris“ ir „Sankryža“ galimai suderintų veiksmų.

Konkurencijos taryba tyrimo nepradėjo, nes minėtos įmonės nėra konkurentės – bendrovei „Biseris“ priklauso 100 proc. „Sankryžos“ akcijų, tad šioms susijusioms įmonėms nėra taikomas Konkurencijos įstatyme numatytas draudimas tarpusavyje derinti veiksmus. LVAT patvirtino institucijos išvadą, kad viešajame pirkime dalyvaujant susijusiems tiekėjams, gali būti neužtikrinama sąžininga konkurencija, tačiau nėra pagrindo šį pažeidimą tapatinti su draudžiamu susitarimu.

Vis dėlto Lietuvoje perkančiosios organizacijos turi galimybę, kaip numatyta Viešųjų pirkimų įstatyme, šalinti iš viešojo pirkimo tiekėjus, jeigu turi duomenų, kad netgi ir tarpusavyje susijusios bendrovės derino savo veiksmus ir tik imitavo konkurenciją.

Pranešimą paskelbė : Ieva Račickaitė, Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba

Parašykite komentarą