Verslas

„Luminor“ suteikė 100 milijonų eurų finansavimą „ORLEN Lietuva“

„Luminor“ bankas vienintelę Baltijos šalyse naftos perdirbimo produktų gamyklą valdančiai AB „ORLEN Lietuva“ suteikė 100 mln. eurų finansavimą, skirtą didelės apimties rekonstrukcijai besirengiančios įmonės apyvartinių lėšų valdymui.  

Mažeikių rajone veikianti gamykla prasidėjus karui Ukrainoje per labai trumpą laiką sugebėjo visiškai atsisakyti rusiškos žaliavinės naftos ir šiuo metu perdirba tik JAV, Saudo Arabijoje, Šiaurės jūroje bei kituose regionuose išgautą žaliavą.

„ORLEN Lietuva“ yra puikus ryžtingo ir atsakingo verslo valdymo pavyzdys – bendrovė jau kelerius metus ruošėsi diversifikacijai ir prasidėjus karui Ukrainoje per itin trumpą laikotarpį sugebėjo atsisakyti rusiškos žaliavinės naftos. Tokia greita transformacija ir itin nestabili situacija energijos rinkose verčia ieškoti ne tik naujų techninių sprendimų, bet ir naujų finansų valdymo įrankių. Bankas didžiuojasi galįs prisidėti prie šios jaudinančios pokyčių kelionės“, – pažymėjo „Luminor“ banko Lietuvoje vadovas Andrius Načajus. 

2021-aisiais AB „ORLEN Lietuva“ gavo beveik 5,1 mlrd. JAV dolerių pajamų ir uždirbo 87 mln. JAV dolerių grynojo pelno. Įmonė praėjusiais metais perdirbo kiek daugiau nei 8,5 mln. tonų žaliavos ir, palyginti su 2020 metais, vidutiniškai 7 procentais padidino pardavimo apimtis sausuma bei jūros keliu.

Apie „Luminor“:

„Luminor“ yra pirmaujantis nepriklausomas bankas Baltijos šalyse ir trečias pagal dydį finansinių paslaugų tiekėjas regione. Mes aptarnaujame asmenų, šeimų ir verslo finansinius poreikius. Kaip ir mūsų namų rinkos – Estija, Latvija ir Lietuva – mes esame jauni, dinamiški ir žvelgiantys į ateitį.

 

Daugiau informacijos:
Indrė Baltrušaitienė
„Luminor“ komunikacijos vadovė
tel.: +370 676 45334
el. p.: indre.baltrusaitiene@luminorgroup.com

Pranešimą paskelbė: Ineta Stravinskaitė, Publicum Financial Communications, UAB

Parašykite komentarą