Verslas

„Luminor“ optikos technologijų bendrovei „Altechna“ skolina 4 milijonus eurų

„Luminor“ bankas ir privataus kapitalo fondų valdytojas „LitCapital“ pasirašė susitarimą dėl optikos technologijų įmonės „Altechna“ finansavimo. Pritrauktas papildomas kapitalas  leis bendrovei įgyvendinti ambicingus plėtros planus bei auginti pardavimo apimtis užsienyje, taip pat bus panaudotas akcijų išpirkimui finansuoti. Bendrovė jau dabar kone visą savo produkciją eksportuoja į Vokietijos, Prancūzijos, JAV ir kitų šalių rinkas.

„Tai ne pirmas bendras „Luminor” ir „LitCapital” projektas – prieš kelis metus finansavome investiciją į „Audimą“, tai buvo įdomi ir gera patirtis. „Altechna“ yra  kitokio tipo įmonė, veikianti itin perspektyvioje aukštųjų technologijų srityje, kurioje Lietuva turi sukaupusi didelę patirtį, sutelkusi vietinius profesionalus. Norime prisidėti prie įmonės augimo ir inovatyvios Lietuvos kūrimo“, – sako Jonas Urbonas, „Luminor“ verslo bankininkystės departamento Lietuvoje vadovas.

Spalio pabaigoje paskelbta, kad 2013 m. į „Altechną“ investavęs „LitCapital“ didina savo dalį ir taps 100 proc. akcijų savininku.

„Džiaugiamės, kad galime įgyvendinti dar vieną labai įdomų projektą. „Altechna“ yra unikali įmonė su neabejotinai geromis perspektyvomis. Tikimės, kad mūsų investicija ir papildomai pritrauktas banko finansavimas leis pasiekti dar spartesnį augimą ir per artimiausius metus išauginti ryškų regiono lyderį optikos technologijų rinkoje, – teigė Šarūnas Šiugžda, „LitCapital“ vadovaujantis partneris.

„Altechna“ yra  optikos technologijų įmonių grupė, sėkmingai veikianti daugiau nei 25 metus. Grupę sudaro „Altechna“, kuri tiekia ir gamina optinius komponentus, ir UAB „Altechna Coatings“, kuri plėtoja optinių dangų technologijas. Grupės gaminami optiniai komponentai ir dangos yra naudojami optinių ir lazerinių sistemų gamyboje bei tiekiami klientams visame pasaulyje. „Altechna“ šiemet planuoja gauti 11,5 mln. eurų pajamų ir uždirbti 1,6 mln. eurų ikimokestinio pelno.

Apie „LitCapital“:

„LitCapital“ yra nepriklausoma privataus kapitalo investicijų valdymo įmonė, kuri buvo įsteigta 2010 metais. Šiuo metu ji valdo du plėtros kapitalo fondus: 25 mln. eurų dydžio fondą „Litcapital I KŪB“, kuris buvo įsteigtas pagal JEREMIE programą kartu su Europos investicijų fondu (EIF), ir 34 mln. eurų „LcX Opportunity Fund“, kuris veiklą pradėjo 2019 gruodžio mėnesį, gavus Lietuvos banko fondų valdymo licenciją. Šis fondas yra įsteigtas kartu su INVEGA.

Apie „Luminor“:

„Luminor“ yra trečias pagal dydį finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje, 2020 m. rugsėjo 30 dieną turėjęs 16,33 proc. indėlių ir 17,4 proc. paskolų rinkos dalis. 2355 „Luminor“ darbuotojai aptarnauja 900 000 klientų. 1 lygio kapitalo pakankamumo (CET1) koeficientas yra 22 proc., o akcinis kapitalas sudaro 1,6 mlrd. eurų.

Daugiau informacijos:

Indrė Baltrušaitienė

„Luminor“ komunikacijos vadovė

Tel.: +370 676 45334

El. p.: indre.baltrusaitiene@luminorgroup.com

Pranešimą paskelbė: Skaistė Barauskienė, UAB „Publicum”

Parašykite komentarą