Verslas

„Luminor” bankas skelbia 2022 m. ketvirtojo ketvirčio rezultatus

„Luminor“ bankas paskelbė savo 2022 m. ketvirtojo ketvirčio rezultatus ir pranešė apie pagerėjusius verslo rezultatus bei išlaikytą paskolų portfelio kokybę. Neveiksnios paskolos bendroje paskolų portfelio struktūroje sumažėjo iki 1,2 proc., o tai yra geriausias visų laikų rezultatas.

„Luminor“ bankas nuosekliai augino paskolų gyventojams portfelį, taip pat buvo lyderis  skolinant Baltijos šalių verslui. Indėliai banke ketvirtąjį ketvirtį išaugo beveik 400 mln. eurų.

Baltijos šalyse ketvirtąjį ketvirtį ir toliau buvo fiksuojami aukščiausi infliacijos rodikliai euro zonoje. Ekonomikos perspektyvos išlieka neaiškios, todėl metų pabaigoje sumažėjo naujų paskolų paklausa. Paskutinį metų ketvirtį bankas padidino grynąsias pajamas iš palūkanų, nes palūkanų normos padidėjo po laikotarpio, kuomet buvo ypač žemos.

Ketvirtojo ketvirčio banko grynasis pelnas siekė 40,3 mln. eurų. Palyginus su 2021 m. ketvirtuoju ketvirčiu, tokius rezultatus lėmė 32 mln. eurų išaugusios pajamos ir 2,5 mln. eurų padidėjusios išlaidos. Banko normalizuota kapitalo grąža pagerėjo iki 12,3 proc. (2021 metais ketvirtojo ketvirčio rodiklis buvo 6,9 proc.). Banko likvidumo ir kapitalo pozicijos išlieka stiprios. Ketvirčio pabaigoje „Luminor“ bendrojo kapitalo pakankamumo rodiklis siekė 19,4 proc.

„Luminor“ bankas pagrindinį dėmesį skyrė IT sistemoms tobulinti, nes jos sudaro pagrindą gerinant paslaugų stabilumą, sprendžiant ankstesnes problemas ir diegiant atsparesnę IT sistemą. Planuojama ir toliau šiai sričiai skirti daug dėmesio – bankas investuos į IT sistemų našumo gerinimą. Bankas taip pat tęsė darbus, siekdamas įgyvendinti aplinkos apsaugos, socialinės atsakomybės ir valdysenos (angl. Environmental, Social and Governance, ESG) ambicijas. Pasaulinio ESG reitingų lyderis „Morningstar Sustainalytics“ bankui suteikė žemos rizikos vertinimą – geriausią reitingą tarp didžiųjų Baltijos šalių bankų.

Per metus pelnas paaugo 50 mln. EUR – nuo 74,7 mln. EUR 2021 metais iki 124,7 mln. EUR 2022 metais. Lyginant su 2021 metais, augimas yra 66,9 proc. 2022 m. rezultatus daugiausia lėmė grynųjų pajamų iš palūkanų pagerėjimas dėl padidėjusio EURIBOR ir efektyvumo didinimo.

„Luminor“ banko generalinis direktorius Peteris Bosekas:

„Žvelgdamas į praėjusius metus, didžiuojuosi galėdamas pasakyti, kad „Luminor“ Baltijos šalyse padėjo beveik 9 tūkst. namų ūkių įsigyti būstą. Padidinome kreditavimą Baltijos šalių įmonėms įvairiuose sektoriuose ir padėjome klientams prisitaikyti prie kintančios aplinkos. Taip pat ėmėmės veiksmų siekdami tapti tvaresniu verslu ir pasidalinome šia patirtimi su savo klientais.

Klientų patirties ir paslaugų kokybės gerinimas yra svarbiausias šių metų prioritetas, todėl ir toliau daug investuosime, kad įgyvendintume šiuos savo tikslus. Šiais metais gautas didesnes pajamas reinvestuosime į IT sistemas ir technologijas, išplėsime IT komandas.

Nors stebime didelę infliaciją ir neaiškias pasaulio makroekonomikos perspektyvas, esame įsitikinę, kad Baltijos regionas yra stiprus. Mes ir toliau stengsimės padėti išlaikyti palankią situaciją savo klientams – tiek asmenims, tiek įmonėms. Taip pat noriu padėkoti mūsų darbuotojams, kurie praėjusiais metais dar kartą demonstravo savo atsidavimą ir ištvermę.“

„Luminor“ banko Lietuvoje vadovas Andrius Načajus:

„Laikotarpis išsiskyrė labai aukšta infliacija visose trijose Baltijos šalyse ir išaugusia įtampa tiek įmonėse, tiek namų ūkiuose. Kita vertus, vartotojų nerimas kol kas neatsispindi jų finansuose ir pagrindiniai verslų veiklos rodikliai metų pabaigoje išliko stebėtinai stabilūs. Galima sakyti, kad metus užbaigėme labiau susitelkę ir gana geros finansinės būklės, todėl Baltijos šalys galimiems iššūkiams 2023 metais yra gerai pasirengusios. Savo ruožtu, bankas ir toliau išliks aktyvus ir bendradarbiaujantis su savo klientais.“ 

Apie „Luminor“:
„Luminor“ yra pirmaujantis nepriklausomas bankas Baltijos šalyse ir trečias pagal dydį finansinių paslaugų tiekėjas regione. Mes aptarnaujame asmenų, šeimų ir verslo finansinius poreikius. Kaip ir mūsų namų rinkos – Estija, Latvija ir Lietuva – mes esame jauni, dinamiški ir žvelgiantys į ateitį.

Daugiau informacijos:
Indrė Baltrušaitienė
„Luminor“ komunikacijos vadovė 
Tel.: +370 676 45334
el. p.: indre.baltrusaitiene@luminorgroup.com

Pranešimą paskelbė: Ineta Stravinskaitė, Publicum Financial Communications, UAB

Parašykite komentarą