Verslas

„Luminor“ bankas padėjo „Brolis Semiconductors“ tęsti veiklą Vakarų rinkose

Vienai garsiausių Lietuvoje aukštųjų technologijų įmonei „Brolis Semiconductors“ bankas „Luminor“ padėjo toliau sėkmingai vystyti veiklą Vakarų rinkose. Prietaisus gynybos ir saugumo pramonei visam pasauliui gaminanti lietuvių įmonė susidūrė su sunkumais, kai Jungtinės Karalystės bankas dėl specifinės įmonės veiklos ir nerezidentų akcininkų pareiškė uždarantis jų sąskaitą. „Luminor“ atidarė įmonei sąskaitą ir taip išsprendė veiklos užsienyje tęstinumo klausimą.

Puslaidininkinių technologijų srityje lyderiaujanti kompanija „Brolis Semiconductors“, siekdama praplėsti pardavimų geografiją ir įsitvirtinti  Vakarų rinkose, Jungtinėje Karalystėje 2015 metais įregistravo seserinę įmonę „Brolis Photonics Solutions“. Įmonė gamina puslaidininkinius optoelektroninius prietaisus NATO šalių gynybos ir saugumo pramonei, pavyzdžiui, naktinio matymo, termozivualinio stebėjimo sistemas, infraraudonųjų spindulių lazerius.

„Mūsų įmonės veikla susijusi su gynybos pramone, tad bankai tai vertina kaip rizikingą verslą. Jungtinėje Karalystėje registruotos įmonės vadovai ir akcininkai gyvena Lietuvoje ir nėra šalies rezidentai, todėl bankai kratosi tokių klientų, nes jiems tampa sudėtinga užtikrinti visas rizikos valdymo procedūras. Daugelis įmonių, kurios dirba gynybos pramonėje ir nėra pačios didžiausios šio verslo atstovės, susiduria su tokiomis problemomis. Be banko sąskaitos įmonė negali išmokėti atlyginimų, gauti įplaukų ir apskritai vykdyti veiklos, todėl pradėjome ieškoti banko Lietuvoje. Pasirinkome „Luminor“, kuris mums pasiūlė geriausias sąlygas, be to, šiame banke jau turėjome ir mūsų Lietuvoje registruotos įmonės sąskaitą“, – sako Laima Juknevičiūtė, „Brolis Semiconductors“ vykdomoji direktorė.

„Brolis Semiconductors“ kuria ir gamina naujos kartos produktus gynybos sektoriui, kurie yra išskirtiniai savo technologijos, funkcionalumo ir ergonomikos prasme. Be to, svarbiausi prietaisų gamybos ir testavimo procesai vyksta vienoje vietoje – Vilniuje įsikūrusioje laboratorijoje, todėl įmonė kontroliuoja visą procesą nuo gaminio kūrimo koncepcijos iki galutiniam vartotojui pagaminto produkto ir taip užtikrina aukščiausią prietaisų kokybę.

Banko „Luminor“ Verslo  klientų skyriaus vadovas Vytis Žegužauskas sako: „Kai įmonė kreipėsi į mus dėl kilusių problemų, susitikome, susipažinome su bendrovės veikla, akcininkais ir viduje apsvarstę priėmėme sprendimą atidaryti sąskaitą taip pat ir „Brolis Semiconductors“ seserinei įmonei „Brolis Photonics Solutions“, kuri yra registruota Jungtinėje Karalystėje. Mes vertiname, kad tai gerai žinoma ir stiprią reputaciją visame pasaulyje turinti įmonė, taigi mes džiaugiamės galėdami prisidėti prie jos sėkmės ir augimo globalioje rinkoje.“

Apie „Luminor“:

„Luminor“ yra trečias pagal dydį finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje, 2020 m. birželio 30 dieną turėjęs 16 proc. indėlių ir 18 proc. paskolų rinkos dalis. 2500 „Luminor“ darbuotojų aptarnauja 900 000 klientų. 1 lygio kapitalo pakankamumo (CET1) koeficientas yra 22 proc., o akcinis kapitalas sudaro 1,6 mlrd. eurų.

Daugiau informacijos:

Indrė Baltrušaitienė

„Luminor“ komunikacijos vadovė

Tel.: +370 676 45334

El. p.: indre.baltrusaitiene@luminorgroup.com

Pranešimą paskelbė: Skaistė Barauskienė, UAB „Publicum”

Parašykite komentarą