Studijos

LSMU gimnazija – tarp pasaulio pažangiausių: įteiktas pirmasis Lietuvoje sertifikatas

Už sustiprintą prancūzų kalbos mokymą ir neeilinį dėmesį Prancūzijos kultūrai Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijai įteiktas „LabelFrancEducation“ sertifikatas. Tai – pirmasis tokio tipo sertifikatas Lietuvoje ir Baltijos šalyse, liudijantis, kad mokykla atitinka pasaulinius pažangumo ir dvikalbiam ugdymui keliamus reikalavimus.

Išskirtiniu gimnazijos pasiekimu džiaugėsi (LSMU) rektorius, Prancūzijos garbės konsulas Kaune prof. Remigijus Žaliūnas. Rektorius – prancūzų kalbos puoselėjimo gimnazijoje idėjos pradininkas ir palaikytojas.

„Esate išskirtinė, vienintelė tokia Lietuvoje mokykla. Turėti šį sertifikatą reiškia būti viena pažangiausių pasaulio mokyklų, puikiai mokančių prancūzų kalbą“, – teigė sertifikatą mokyklai įteikusi Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Claire Lignières-Counathe.

„LabelFrancEducation“ tinklo narėmis gali tapti mokyklos, skiriančios ypatingą dėmesį prancūzų kalbai ir kultūrai – net 20 proc. mokyklos mokymo programos privalo sudaryti prancūzų kalba vykstančios pamokos. Sunkiausiai Lietuvoje įgyvendinamas pagrindinis organizacijos reikalavimas – mokykloje turi dirbti bent du mokytojai, kuriems prancūzų kalba yra gimtoji.

LSMU gimnazija šiam reikalavimui skyrė daug dėmesio – jau kelerius metus čia dirba nuolat auganti prancūzų pedagogų komanda. Tai padeda didinti prancūzų kalbą mokytis norinčių mokinių skaičių.

Gimnazijos direktorius Arūnas Bučnys teigia, kad daugiakalbystė netolimoje ateityje bus labai svarbi – šiandien jau nepakanka puikiai mokėti vieną užsienio kalbą, nes darbo rinkoje teks konkuruoti su europiečiais, laisvai kalbančiais keliomis kalbomis. „Dvikalbis mokymas yra didelė prabanga ir nemenka finansinė našta gimnazijai, bet, suvokdami laikmečio iššūkius, investuojame į savo vaikų ateitį“, – teigė direktorius ir dėkojo bendruomenei už darbą siekiant bendro tikslo.

„LabelFrancEducation“ – Prancūzijos Europos ir užsienio reikalų ministerijos išduodamas sertifikatas. Programą įgyvendina AEFE, ministerijai pavaldi agentūra, veikianti nuo 2012 metų. Per septynerius veiklos metus agentūros koordinuojamų „LabelFrancEducation“ mokyklų tinklas išsiplėtė į 53 pasaulio šalis ir šiuo metu aprėpia 91 mokyklą, 285 klases ir net 110 000 mokinių.

Pranešimą paskelbė: Tautvydas Bulvičius, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas

Parašykite komentarą