Studijos

Londone atidaryta M. K. Čiurlionio paroda: kūrėjas pirmą kartą išsamiai pristatomas Jungtinėje Karalystėje

Su darbo vizitu Londone viešėjusi kultūros viceministrė Daina Urbanavičienė dalyvavo Dulwicho paveikslų galerijoje surengtame įžymaus lietuvių dailininko ir kompozitoriaus parodos „M. K. Čiurlionis: supantys pasauliai“ atidaryme.

„Ši išskirtinė M .K. Čiurlionio paroda yra ketverius metus besitęsusio kuratorės Kathleen Soriano ir susijusių institucijų darbo rezultatas, kurį Jungtinės Karalystės publika galės lankyti net pusę metų. Parodą lydi itin kokybiška ir išradinga edukacinė programa, o šiuo metu britų spaudoje pasirodančios parodos recenzijos nubrėžia netikėtų paralelių tarp Čiurlionio ir Tolkieno ar kompiuterinių žaidimų pasaulių“, – sako D. Urbanavičienė.

Parodoje eksponuojama daugiau kaip 100 Čiurlionio paveikslų, kurie atkeliavo iš Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Kaune. Per šešis parodos mėnesius vyks viešoji programa, kuri supažindins lankytojus su Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūryba ir jo turtingu palikimu. Koncertai, pokalbiai ir paskaitos pristatys M. K. Čiurlionio muzikines kompozicijas ir jų šiuolaikines interpretacijas, jo kūrybai skirta mokslinė medžiaga supažindins su istorinėmis aplinkybėmis, pasirodymai ir pokalbiai su įdomiausiais tarptautiniais apdovanojimais įvertintais šiuolaikiniais Lietuvos menininkais pasakos apie tai, kaip M. K. Čiurlionio kūryba įkvėpė šiuolaikines praktikas.

Per vizitą Londone viceministrė D. Urbanavičienė bendradarbiavimo ir partneryčių kultūros srityje klausimus aptarė susitikimuose su Huddersfieldo šiuolaikinės muzikos festivalio vadovu Grahamu McKenzie, Britų tarybos direktoriaus pavaduotoja menams Cortina Butler, Anglijos menų tarybos tarptautinių programų vadovu Nicku McDowellu, „Scotland House“ Londone vadovu Johnu Websteriu.

Pranešimą paskelbė: Ramūnas Korsakas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą