Verslas

„Livonia Partners“ perka Lietuvoje gamyklą turinčio kompozitinių struktūrų gamintojo „CSUB“ kontrolinį akcijų paketą

Baltijos šalyse veikiantis privataus kapitalo fondas „Livonia Partners“ sutarė įsigyti bendrovės „CSUB AS“ kontrolinį akcijų paketą. Norvegijos įmonė, Klaipėdoje valdanti didžiausią savo gamyklą, kuria kompozitines konstrukcijas, skirtas povandeninei, atsinaujinančios energijos bei civilinės inžinerijos pramonei. Tai pirmoji, neseniai veiklą pradėjusio antrojo „Livonia“ fondo investicija.

„Pastaraisiais metais „CSUB“ išsiskyrė tvirtu augimu ir pelningumu bei daug žadančiomis perspektyvomis, ypač sausumos akvakultūros, atsinaujinančiosios energijos ir civilinės inžinerijos srityse“, – teigia Mindaugas Utkevičius, „Livonia Partners“ partneris ir vienas iš įkūrėjų.

Bendrovė kuria konstrukcijas ir gaminius iš stiklo pluoštu sustiprinto poliesterio (GRP), kuris laikomas ekologiškesne alternatyva tokioms medžiagoms kaip plienas ar betonas. Arendalyje (Norvegija) įsikūrusioje „CSUB“ dirba 180 darbuotojų – bendrovė turi tris gamyklas, iš kurių didžiausia yra Klaipėdoje. Įmonės 2020 m. metinė apyvarta siekė 29,18 mln. eurų (300 mln. Norvegijos kronų).

„Livonia Partners“ perka „CSUB“ kontrolinį akcijų paketą iš įmonės steigėjų ir kitų finansinių investuotojų. Patyrusi „CSUB“ vadovų komanda ir toliau tęs veiklą bei išlaikys reikšmingą įmonės akcijų dalies kontrolę.

„Nuoširdžiai dėkojame pasitraukiantiems investuotojams už pastarųjų metų indėlį į įmonės augimą. Taip pat džiaugiamės „Livonia Partners“ prisijungimu ir tikimės pasinaudoti jų patirtimi tolesnei mūsų plėtrai. Šis sandoris padės realizuoti mūsų ambicijas augti akvakultūros, jūroje veikiančių atsinaujinančių energijos šaltinių ir civilinės inžinerijos pramonės srityse, todėl nekantraujame toliau plėstis su patyrusios „Livonia Partners“ komandos pagalba“, – sako Andersas Holmas, „CSUB Group“ generalinis direktorius

„CSUB veikia patraukliame sektoriuje, kuris reikalauja ir gamybinių, ir inžinerinių kompetencijų, tad tam tikra prasme šis sandoris yra panašus į mūsų labai sėkmingą investiciją į „Thermory“, kur verslo plėtrą vykdyme tiek organiškai, tiek per įsigijimus“, – pažymi M. Utkevičius. Bendrovė „Thermory“ – tai pirmaujanti termiškai apdorotos medienos gamintoja, turinti gamyklas Estijoje ir Suomijoje bei pardavimo atstovybę JAV, kurios akcijas „Livonia“ pirmasis fondas pardavė 2020 metais.

„Livonia“ komanda bendradarbiauja su ambicingais verslininkais ir įmonių vadovais Baltijos regione ir už jo ribų bei siekia jiems padėti tapti savo rinkos lyderiais, darant teigiamą poveikį aplinkai ir tuo pačiu generuojant patrauklią finansinę grąžą. Rugsėjį veiklą pradėjusio fondo „Livonia Partners Fund II“ dydis – 147 mln. eurų. Antrasis fondas, kaip ir jo pirmtakas, toliau koncentruojasi į gamybos, verslo paslaugų, vartojimo,  technologijų, žiniasklaidos ir telekomunikacijų (TMT) ir kitus sektorius.

Pranešimą paskelbė: Martynas Pasiliauskas, Integrity PR

Parašykite komentarą