Verslas

LitCapital fondas tapo pirmuoju fondu Lietuvoje laimėjusiu prestižinį Europos privataus kapitalo fondų apdovanojimą

LitCapital fondas tapo pirmuoju fondu Lietuvoje laimėjusiu prestižinį Europos privataus kapitalo fondų apdovanojimą. Fondas laimėjo apdovanojimą už geriausią sandorį Centrinėje ir Rytų Europoje.

Real Deals’ Private Equity Awards 2020 Centrinės ir Rytų Europos geriausio sandorio kategorijoje nugalėtoju paskelbė plėtros kapitalo fondą LitCapital iš Lietuvos. Tai pirmasis Lietuvos privataus kapitalo fondas laimėjęs šį prestižinį kasmetinį Europos privataus kapitalo fondų apdovanojimą.

LitCapital buvo apdovanotas už investiciją į AB Baltik Vairas. Fondas investavo į šią įmonę 2013 m., o investiciją realizavo 2019 metų pabaigoje. Per šešerių metų laikotarpį įmonės pardavimai padidėjo daugiau nei du kartus, o pelnas augo daugiau nei keturis kartus. Įmonė visiškai perorientavo savo klientų bazę tiek klientų, tiek eksporto rinkų prasme, pradėjo gaminti žymiai daugiau elektrinių dviračių, buvo įdiegtos pažangios verslo valdymo sistemos ir skaitmenizavimo sprendimai. Per investavimo laikotarpį į įmonę buvo pritraukta naujų aukščiausio lygio vadovų komanda. Baltik vairas iš šeimos valdomos įmonės tapo visiškai savarankiška, dirbančia tiesiogiai tiek su pačiais stambiausiais pasaulio dviračių prekiniais ženklais, tiek ir pilnai valdanti visą dviračių komponentų tiekimo grandinę, atliekanti produktų vystymo, tiekimo, gamybos ir logistikos paslaugas.

Šarūnas Šiugžda, LitCapital vadovaujantis partneris teigė, kad Real Deals’ Private Equity Awards 2020 yra labai didelė garbė ir įpareigojimas. Tai buvo sudėtinga investicija nuo pat pirmos dienos. Turėjome daug sudėtingų iššūkių, kuriuos visus reikėjo skubiai spręsti vienu metu – netikėtas svarbiausio verslo partnerio bankrotas, finansavimo nebepratęsiantys bankai, bankrutavęs pagrindinis klientas Vokietijoje, milijoninių verčių senos nelikvidžios atsargos, vadovų komandos nebuvimas ir t.t. Todėl ypatingai džiaugiamės, kad šią investiciją pavyko ne tik gerai suvaldyti, bet ir labai gerai iš jos uždirbti – realizuota 34% metinė grąža ir 5.7x padidinta investuoto kapitalo vertė. Taip pat labai džiaugiamės ir už visą rizikos ir privataus kapitalo bendruomenę, kad mums tokiu būdu pavyko atkreipti Europos rinkos žaidėjų dėmesį į Lietuvos rinką ir kad joje yra vertų dėmesio sandorių. Tai tikrai padės pritraukti naujų užsienio investuotojų tiek į rizikos ir privataus kapitalo fondus, tiek ir į atskiras perspektyvias įmones.

LitCapital šią investiciją 50%/50% proporcijomis valdė kartu investicine įmone Asgaard AS. Sudarant pardavimo sandorį LitCapital atstovavo Swedbank investicinės bankininkystės komanda ir TGS advokatų kontora.

LitCapital yra nepriklausoma privataus kapitalo investicijų valdymo įmonė, kuri buvo įsteigta 2010 m. ir šiuo metu valdo du plėtros kapitalo fondus: EUR 25 M dydžio fondą Litcapital I KŪB, kuris buvo įsteigtas pagal JEREMIE programą, kartu su Europos Investicijų Fondu (EIF); bei EUR 34M LcX Opportunity Fund, kuris veiklą pradėjo 2019 gruodžio mėn., gavus Lietuvos banko fondų valdymo licenciją. Šis fondas yra įsteigtas kartu su INVEGA.

Daugiau informacijos: Šarūnas Šiugžda, LitCapital, tel. +370 68257244, e-mail  sarunas.siugzda@litcapital.lt, www.litcapital.lt

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6729798412927021056

Pranešimą paskelbė: Greta Karvelyte, LitCapital

Parašykite komentarą