Studijos

Liko dvi dienos talentingiems sostinės moksleiviams nominuoti

Mažojo šv. Kristoforo laureatai sako, kad apdovanojimas niekad, nebuvo priežastis siekti rezultatų, tačiau visad malonu, kai darbą įvertinta, o pats įvertinimas tampa motyvacija eiti į priekį. Iki šių metų talentingų sostinės moksleivių nominavimo Mažojo šv. Kristoforo apdovanojimui už ypatingus mokslo pasiekimus ir puikius rezultatus lieka dvi dienos.

Vilniaus jėzuitų gimnazijos gimnazistas Radvilas Pelanis pernai Mažuoju šv. Kristoforu apdovanotas už laimėjimus tiksliųjų ir gamtos mokslų srityse bei už iškalbą debatuose sako, kad apdovanojimas jam buvo vienas iš reikšmingiausių nuoseklaus darbo, pasiektų rezultatų akademinėse disciplinose (bei už jų ribų) įvertinimas.

„Nors išorinis įvertinimas niekada nebuvo pagrindinis „variklis“ siekti rezultatų, visuomet malonu matyti, jog darbo vaisiai pastebimi. O pačių mokslo, debatų, kitų sričių užsibrėžtų tikslų tikrai siekiu ir, bent artimiausioje ateityje, sieksiu ir toliau“, – sako R. Pelanis.

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos moksleivį Augustą Būrę  žinia apie pernai gautą apdovanojimą labai įkvėpė, nes kiekvienas pripažinimas muzikantui reiškia labai daug, o juo labiau toks prestižinis įvertinimas. A. Būrė sako, kad Mažojo šv. Kristoforo apdovanojimas patvirtino, kad pastangos buvo ne veltui, ir paskatino toliau tobulėti, neužmiegant ant laurų.

„Mintis apie šį reikšmingą apdovanojimą aplanko iki šiol. Kartais sunkesnę akimirką net padeda rasti kelią iš vidinės aklavietės – lyg spindulys sušvitęs tarp debesų vėl paskatina susigrąžinti prasmę ir muziką. Jei sustosi, nebus atradimų, nebus gyvybės“, – sako už koncertine veiklą ir laimėjimus tarptautiniuose konkursuose apdovanotas Augustas.

Apdovanojimams už mokslo, kultūros ir meno, sporto bei savanorystės pasiekimus moksleivius galima nominuoti iki vasario 24 d. pildant anketą. Kandidatus gali siūlyti mokytojai, treneriai, tėvai ar tiesiog aktyvūs vilniečiai.

Pirmoji Mažojo šv. Kristoforo apdovanojimų ceremonija surengta 2016 m. kovo 11 d. Už Vilniaus garsinimą jau apdovanoti 54 sostinės moksleiviai (2021-aisiais apdovanota vienuolika laureatų – už nuopelnus meno srityje – keturi, mokslo – keturi, sporto – du, savanorystės – vienas); 2020-aisiais apdovanota dešimt laureatų (meno – trys, mokslo – trys, sporto – trys, savanorystės – vienas); 2019-aisiais apdovanota vienuolika laureatų (meno – keturi, mokslo – du, sporto – trys, savanorystės – du).

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

Pranešimą paskelbė: Airida Dagienė, Vilniaus miesto savivaldybė

Parašykite komentarą