Studijos

Lietuvos tėvų forumas susirūpinęs dėl nesaugaus maisto darželiuose

Lietuvos tėvų forumas susirūpinęs, kad, esant ir taip sudėtingai situacijai bei valstybėje paskelbtam karantinui, dėl neatsakingumo ir nepakankamos kontrolės susiklostė pavojinga situacija, kai į Vilniaus ir Kauno darželius galimai buvo tiekiama salmonelėmis užkrėsta vištiena.

Praeitą penktadienį paaiškėjo, kad UAB „Handelshus“ (buvusi UAB „Pontem“) atšaukė visą vištienos partiją, kuri galimai buvo užkrėsta salmonelės bakterijomis. Įmonės produkcijos gavėjus pasiekė žinia, kad atšaukiama visa partija Lenkijoje pagamintos vištienos ir prašoma nesuvartotą vištieną grąžinti tiekėjui.

Tarp šios įmonės klientų yra Vilniaus ir Kauno darželiai, taigi tikėtina, kad salmonelės bakterijomis užkrėsta vištiena pateko ir ant darželinukų pietų stalo.

Kauno miesto savivaldybė visoms jai pavaldžioms įstaigoms išsiuntė tokio turinio pranešimą: „Įstaigos, kurios suvartojote produkciją, tai jau suvartojote, o kitos turite grąžinti tiekėjui ir visos be išimties turite dezinfekuoti virtuvę ir įrankius, pašluostes ir pan., sandėlininkė turi dezinfekuoti savo patalpas ir inventorių. Vengiant kryžminės taršos tikimybės – utilizuoti ir kitus produktus, kurie lietėsi su UAB „Handelshus“ laiške minima produkcija.“

Kaip pamename, dar visai neseniai Kauno darželiuose buvo salmoneliozės protrūkiai, sukėlę daugybę sunkių vaikų negalavimų. O skandaluose dėl nekokybiško ar vartoti netinkamo maisto skendėjusi įmonė, pakeitusi pavadinimą, ir toliau kelia tėvų nerimą dėl pavojaus vaikų sveikatai ir maisto kokybės problemų.

Daugiau informacijos tel. Nr. 8 698 36379

LTF narys Audrius Murauskas

Pranešimą paskelbė: Audrius Murauskas, Lietuvos tėvų forumas

Parašykite komentarą