Nekilnojamas Turtas

Lietuvos statybų bendrovė užsitarnavo vardą Danijoje – šiemet planuoja augti 3 kartus

Danijos rinkoje veikianti Lietuvos statybų bendrovė „Litpersona LT“ per pusmetį darbuotojų skaičių turi padidinti daugiau kaip 3 kartus – nuo 80 iki 250. Tokį spartų augimą lėmė užsakymų gausa Danijos statybose. Iš Lietuvos atvykę statybininkai šioje Skandinavijos šalyje užsirekomendavo kaip ypač aukštos kvalifikacijos ir didelio našumo specialistai, sugebantys įgyvendinti net sudėtingiausius projektus.
„Pavyzdžiui, netoli Kopenhagos statomoje būsimoje, matyt, didžiausioje Danijos ligoninėje iki šiol dirbo 12 Lietuvos betonuotojų komanda, o dabar gavome užsakymą suformuoti dar dvi tokias brigadas iš Lietuvos statybininkų. Mūsų šalies statybų specialistai ypač gerai užsirekomendavo, per tą patį laiką jie sugeba atlikti beveik du kartus daugiau darbų, nei Danijos ar iš kitų šalių atvykę jų kolegos. Todėl užsakovai nusprendė kitų šalių betonuotojus pakeisti Lietuvos specialistais“, – pasakoja „Litpersona LT“ savininkas Žydrūnas Andruška.
Minėta dobilo formos 4 aukštų ligoninė, kurią stato ir Lietuvos specialistai, bus net 118 tūkst. kv. m ploto ir aptarnaus daugiau kaip 300 tūkst. pacientų. Ją planuojama pastatyti per dvejus metus. Šiose ir kitose statybose Lietuvos darbininkai labai vertinami dėl sukauptos patirties įrengiant grindis, polius, atramines sienas bei surenkant gelžbetonio elementus. Ligoninės statybose dabar iš viso dirba apie 200 betonuotojų.
„Kadangi Danijoje mūsų kompanijos specialistai įrenginėja ir smėlbetonio grindis, esame pakviesti teikti pasiūlymą dėl galimybės įrengti 125 tūkst. kv. m smėlbetonio grindų minėtoje ligoninėje. Toks plotas viršija mūsų dabartinius pajėgumas, todėl ieškome dešimčių patikimų specialistų arba partnerio, su kuriuo galėtume atlikti šiuos darbus. Beje, dėl medžiagų tiekimo sutarta su vietos partneriu“, – apie specialistų ir partnerių paiešką darbams Danijoje kalba „Litpersona LT“ savininkas.
Lietuvos statybų bendrovė taip pat planuoja gerokai didinti specialistų skaičių, kurie dirba gelžbetonio gamyklose, kur liejamos įvairios formos statomiems pastatams: gelžbetonio sienos, kolonos, perdangos, laiptai, balkonai ir kiti statybose naudojami elementai.
„Užsakymai betono gaminiams tiesiog sprogo. Danijos gelžbetonio elementų gamyklos, kur dirba ir Lietuvos specialistai, apmokėtų užsakymų yra prisirinkę dviem metams ar net ilgesniam laikotarpiui. Cementas brangsta ir norėdami fiksuoti kainą nekilnojamojo turto vystytojai už gelžbetonio elementus moka gerokai į priekį. Bet gamyklos turi fiksuotus pajėgumas, todėl gaminti daugiau gali tik pasitelkusios sumanesnius darbuotojus, tarp kurių ypač išsiskiria patirties turintys Lietuvos specialistai“, – situaciją dėl Lietuvos statybos pramonės specialistų didelės paklausos Danijoje paaiškina Ž. Andruška.
Danijos gelžbetonio gamyklose ypač trūksta sienų surinkimo, betonavimo, apdailos darbininkų, taip pat stalių, kurie geba skaityti brėžinius ir moka gaminti formas, naudojamas gelžbetonio elementams lieti.
„Šiuo metu mūsų specialistai dirba 4 Danijos gelžbetonio gamyklose, o iki vasaros planuojame turėti sutartis dar su 6 tokiomis įmonėmis,“ – potencialą Lietuvos statybų pramonės specialistams įsidarbinti Danijoje atskleidžia „Litpersona LT“ savininkas.
Jis nurodo, kad patirties Lietuvos gelžbetonio konstrukcijų gamyklose turintys darbuotojai iš karto gali atlikti darbus Danijos įmonėse, kur per valandą uždirba apie 180 Danijos kronų (apie 24 Eur/val.) prieš mokesčius arba apie 17 Eur/val. „į rankas“. Dar 12,5 proc. nuo atlyginimo skaičiuojama atostoginiams, o taip pat kaupiama daniška pensijai. Beje, darbo užmokestis Danijoje priklauso ir nuo to, kokią kolektyvinę sutartį gamykla turi su profsąjunga. Visus Lietuvos statybininkus, kurie taip pat stato gyvenamųjų namų rajonus, pramonės objektus, biurus, viešbučius, bendrovė „Litpersona LT“ Danijoje įdarbina pagal šios šalies įstatymus.
„Danijos statybų pramonei reikia beveik visų sričių specialistų. Ten ir gyvenamieji būstai parduodami tik su pilna apdaila, virtuvės baldais, įrengtais vonios kambariais, todėl darbai siūlomi ir betonuotojams, ir mūrininkams, ir langų bei durų montuotojams, ir tinkuotojams, ir dažytojams, ir plytelių klojėjams, ir net baldų surinkėjams, – pasakoja „Litpersona LT“ savininkas. – Nors dėl gerų rekomendacijų užsakymų galime gauti įvairesniems darbams ir kelis kartus daugiau, nei dabar turime, bet mūsų įmonė labiau specializuojasi dirbti su gelžbetonio elementų gamybos ir montavimo bei betonavimo darbininkais ir specialistais. Tačiau augdami ieškome ir pardavimo bei personalo atrankos vadybininkų, projektų vadovų, IT vadovo kuriamam e. verslo projektui.“
„Litpersona LT“ savo darbuotojus iš Lietuvos nemokamai vežioja į Daniją, čia jiems suranda ir gyvenamąją vietą. Paprastai darbuotojai gyvena po 1–2 kambariuose, o būsto mėnesio nuomos mokestis sudaro apie 200 eurų.
Septinti metai veikianti „Litpersona LT“ yra Danijos statybos federacijos (DI Byggeri), kuri vienija daugiau kaip 6 700 šios šalies statybų sektoriaus įmonių, narė nuo 2020 m.

Parašykite komentarą