Laisvalaikis

Lietuvos romantikos sostinė kviečia švęsti savo gimtadienį su meile

COVID-19 pandemija gerokai pablogino gyventojų psichologinę būseną, nudažiusi daugelio kasdienybę nerimo ir rūpesčio spalvomis. Todėl Marijampolės savivaldybė 230-tojo miesto gimtadienio proga sugalvojo atsaką – skelbia tapusi šalies romantikos sostine ir kviečia švęsti meilę.

Emocinės pagalbos platformos „Visipsichologai.lt“ atliktos apklausos metu paaiškėjo, kad dėl COVID-19 pandemijos išaugo gyventojų poreikis psichologų ir psichoterapeutų konsultacijoms. Penktadalis apklaustų specialistų nurodė, kad per pastarąjį pusmetį tokių konsultacijų poreikis padidėjo 50 proc., o 15,5 proc. jų teigė matantys, kad šis poreikis išaugo 40 proc.

„Pandemija apvertė mūsų gyvenimus aukštyn kojomis ir tikrai įnešė daugiau streso bei įtampos. Vieni rado pagalbą pas specialistus, kiti dar ieško būdų, kaip susigrąžinti džiaugsmą į savo gyvenimą. Savo ruožtu mes norime nusverti emocijų svarstykles į pozityviąją pusę ir siūlome šiuos metus skirti romantikai. Dėl to savo miesto gimtadienį taip pat švęsime romantiškai – Prancūzija turi Paryžių, o Lietuva turi Marijampolę“, – sako Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda. 

Romantika – ginklas prieš vienišumą

Pandemija ir karantino suvaržymai privertė sumažinti kontaktus, ilgai nesimatyti su savo artimaisiais bei draugais, likti namuose. Specialistų duomenimis, emocinių iššūkių dažniausiai kelia būtent ilgas buvimas atsiribojus nuo žmonių – taip mano beveik 48 proc. ekspertų.

„Žmonėms daugiausiai sunkumų sukelia vienišumo jausmas, o turint antrą pusę net ir užsidarius tarp keturių sienų gyvenimas atrodo šviesesnis. Dėl to kviečiame marijampoliečius ir miesto svečius prisijungti prie mūsų organizuojamų renginių, atsiriboti nuo pilkos kasdienybės ir pagauti romantikos pulsą šalies romantikos sostinėje“, – komentuoja P. Isoda.

Dar praėjusią savaitę Marijampolės savivaldybė paskelbė, kad matydama mažėjantį šalies gyventojų skaičių miesto gimtadienio proga ketina skatinti gimstamumą ir kviečia vietos gyventojus jungtis prie iniciatyvos „Marijampolė daro 230“. Tam, kad kitąmet miesto gimtadienį švenčiančiųjų naujagimių marijampoliečių būtų bent 230-čia daugiau nei dabar.

Gimtadienio renginiai – vasario 23 d.

10 val. kino teatre „Spindulys“ vyks Marijampolės savivaldybės ikimokyklinių įstaigų vaikų kūrybinių darbų paroda „230 atvirukų mano miestui“. Nuo 11 val. Marijampolės kultūros centro II a. fojė rengiama Marijampolės konditerių kūrybos gaminių paroda „Tortas mano miestui“ – paroda veiks iki vasario 24 d. Miesto gimtadienio proga12 val. J. Basanavičiaus aikštėje organizuojama pradinių klasių mokinių akcija „Sveikinimai gimtajam miestui“.

Taip pat 12 val. organizuojama ekskursija po romantiškiausią miestą „Romantiška Marijampolė“ – visi norintys laukiami Vytauto parke ant tiltelio. 12 val. Marijampolės profesinio rengimo centro Dendrologiniame parke (Kauno g. 117) vyks atgimstančios istorinės Marijampolės vėtrungės sutiktuvės „Iš praeities – ateičiai“. 17.30 val. Marijampolės kultūros centro I aukšte organizuojamas Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus parodos atidarymas bei leidinio sutiktuvės.

19 val. J. Basanavičiaus aikštėje gimtadienio kulminacija – marijampoliečių muzikinis sveikinimas Marijampolei „Tau, mano mieste“ su žymiais šalies atlikėjais. Koncertą vainikuos lazerinės projekcijos.

Daugiau informacijos apie gimtadienį – marijampole.lt

Pranešimą paskelbė: Irmina Šalčiūtė-Ričkienė, UAB „Idea Prima”

Parašykite komentarą