Įvairenybės

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimas Tarptautinės šeimos dienos proga

Mielieji!

Šiandien mes švenčiame šeimą. Tai, ką turime brangiausio. Tuos, su kuriais jaučiamės saugūs. Tuos, kuriais rūpinamės ir kurie rūpinasi mumis.

Šeima – tai pirmiausia meilė, bet taip pat – atsakomybė. Atsakomybė už vaikus. Atsakomybė už tėvus ir senelius. Atsakomybė už šeimos narių poreikius.

Todėl šeimos – tai kartų solidarumo, visuomenės socialinės sanglaudos ir valstybės stabilumo pagrindas. Tai įtvirtina ir mūsų Konstitucija.

Suprantame, kad šis pagrindas turi būti stiprus, nes ant jo laikosi visas valstybės statinys.

Stipriai šeimai reikalingas stiprus ryšys su valstybe. Ši partnerystė kuria šeimai palankią aplinką – pagarbą, teisingumą, lygias galimybes, prieinamas ir kokybiškas sveikatos, švietimo, socialines ir kultūros paslaugas. Būstą ir darbą, laisvalaikį ir žalias erdves. Gerovę.

Šeimos gerovė – tai Valstybės gerovė. Sprendimų priėmėjai privalo veidu atsigręžti į šeimas: gerbti šeimos vertybes, skatinti šeimų kūrimąsi, pasirinkimą turėti vaikų, padėti juos auginti, kurti draugiškas sąlygas visiems dirbantiems tėvams.

Nes stipri šeima kuria stiprias bendruomenes, atsakingą ir veiklią pilietinę visuomenę. Nes stipri šeima kuria stiprią valstybę.

Ypač ryškiai tai pajuntame sunkmečiu.

Daugelį šeimų palietė koronaviruso pandemija. Trūkinėjo socialiniai ryšiai, stojo vaikų ugdymas, keitėsi darbo ir šeimos pusiausvyra. Tačiau daugeliui būtent šeima padėjo atlaikyti tą sunkų laikotarpį ir nepalūžti.

Dar giliau šeimos svarbą jaučiame karo Ukrainoje akivaizdoje. Skaudžios netektys, išsiskyrimai, vaikų kančios, žinau, nepalieka abejingų.

Mes visi kartu jau tapome daugiau nei 50 tūkstančių karo pabėgėlių šeima. Dėkoju Jums už tai.

Šiomis dienomis į tautos laisvę bei nepriklausomybę žvelgiame kaip į daug pastangų ir laiko reikalaujantį pasiekimą.

Lygiai taip pat šiandien kviečiu branginti ir šeimą – mūsų solidarumo, vienybės ir stiprybės šaltinį.

Puoselėkime šeimą. Saugokime vieni kitus.

Su Šeimos diena Jus visus!

Gitanas Nausėda,

Lietuvos Respublikos Prezidentas

Pranešimą paskelbė: Antanas Manstavičius, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą