Įvairenybės

Lietuvos Raudonasis Kryžius Ukrainos žmonėms Lietuvoje suteikė pagalbos už beveik 1 mln. eurų ir dar už beveik 0,5 mln. eurų – suteiks žiemą

Lietuvos Raudonasis Kryžius (LRK) Ukrainos žmonėms, esantiems pažeidžiamose grupėse ir dėl karo savo šalyje atvykusiems į Lietuvą, vasaros pradžioje pradėjo dalinti 130 Eur vertės korteles apsipirkimui prekybos centruose. Iš viso pirmojo etapo metu LRK išdalino korteles, kurių vertė – 983 450 Eur. Gruodžio mėnesį prasidėsiančiu antruoju etapu planuojama išdalinti korteles, kurių vertė sieks 477 750 Eur.

Pirmajame etape išdalintos 7565 kortelės, antrajame planuojama išdalinti 3675

Birželio 1 dieną Lietuvos Raudonasis Kryžius pradėjo Taivano atstovybės Lietuvoje ir Vokietijos Raudonojo Kryžiaus finansuojamą projektą, kurio metu 3 mėnesius siekiama padėti atliepti būtiniausius pažeidžiamose grupėse esančių Ukrainos žmonių, gyvenančių Lietuvoje, poreikius ir 3 mėnesius dalino po 130 Eur vertės korteles, kuriomis naudojantis galima apsipirkti prekybos centruose. Iš viso pirmojo etapo metu nuo birželio 1 iki rugsėjo 30 dienos LRK išdalino 7565 korteles. Jau gruodžio mėnesį bus pradedamas ir antrasis projekto etapas, kurio metu planuojama išdalinti dar 3675 korteles apsipirkimui. „Džiaugiamės, kad turime užsienio partnerių paramą ir palaikymą ir kad jie prisideda prie finansinės paramos projekto, skirto labiausiai pažeidžiamiems karo pabėgėliams iš Ukrainos. Įsipareigodami vykdyti šį projektą, ne tik prisidedame prie labai svarbios pagalbos ukrainiečiams, tačiau taip pat tobulėjame, augame ir įgauname reikšmingos patirties kaip organizacija, teikianti pagalbą krizėje atsidūrusiems žmonėms”, – sako Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė.

Korteles gauna pažeidžiamose grupėse esantys ukrainiečiai

Nuo birželio 1 iki rugsėjo 30 dienos 3 mėnesius korteles galėjo gauti tie ukrainiečiai, kurie į Lietuvą atvyko ne anksčiau kaip 2022 metų vasario 24 dieną ir priklauso vienai iš pažeidžiamų grupių: vienišoms mamoms arba tėčiams; vyresniems nei 65 metų asmenims; daugiavaikėms šeimoms; šeimoms, kuriose yra vienas ar daugiau negalią turinčių asmenų; kitoms šeimoms, kurios yra padidintos rizikos grupėje: neturintys pastovių namų, praradę darbus ir neturintys jokio pajamų šaltinio, negalintys gauti valstybės socialinės paramos ir kt. Antrajame etape korteles galės gauti asmenys iš Ukrainos, kurie yra daugiau nei 65 metų amžiaus, taip pat žmonės, prižiūrintys senjorus šeimos narius arba tie, kurių šeimoje yra vienas ar daugiau asmenų, turinčių negalią. Kaip ir pirmajame etape, jiems 3 mėnesius bus dovanojamos kortelės, su kuriomis žmonės galės apsipirkti reikalingiausių priemonių, daiktų prekybos centruose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje.

Pranešimą paskelbė: Luka Lesauskaitė, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija

Parašykite komentarą