Sportas

Lietuvos ralio profesionalai: „Moterų ralis laužo stereotipus”

Už mėnesio Vilniaus apylinkių kelius šturmuosiantis Moterų ralis ir vėl nudžiugins visas automobilių sportui prijaučiančias dailiosios lyties atstoves. Praeitais metais didžiulės sėkmės bei populiarumo sulaukusį renginį, skirtą specialiai moterims, vertina tiek patys automobilių sporto profesionalai, tiek renginio partneriai.

Lietuvos Metų lenktynininkas Dominykas Butvilas teigia, kad tokių klausimų, kas geriau vairuoja vyrai ar moterys, visuomenėje neturėtų kilti. Jo nuomone, šis renginys neigia vyraujantį stereotipą visuomenėje, jog moterys vairuoja prasčiau negu vyrai.

„Nors įprastose ralio lenktynėse daugiausia pamatysime vyrų, keliuose yra visai kitaip. Moteris vairuotoja eisme yra tokia dažna dalyvė, kad dabar tai jau tapo visai įprasta. Nuomonė, kad vyrai eisme vairuoja geriau ir greičiau, nyksta. Šiais laikais moterys neretai yra didelės greičio ir adrenalino mėgėjos, tačiau jos moka vairuoti saugiai. Tą rodo praeitais metais vykęs „Moterų ralis“, sulaukęs gausaus dalyvių būrio. Nors trasą reikėjo įveikti pagal kelių eismo taisykles, dalyvėms netrūko įvairiausių kitų iššūkių”, – teigė D. Butvilas.

Oficialios Škoda Auto Lietuva ralio komandos „Rimo Martin Sport” šturmano Ramūno Šaučikovo nuomone, tokio tipo renginiai Lietuvoje yra būtinybė, nes yra skirti ne tik pramogai, bet ir sprendžia socialinės atsakomybės klausimą.

„Tarp kitų panašaus tipo renginių, Moterų Ralis gali drąsiai pretenduoti į geriausiojo titulą. Moterų ralyje jaučiama ne tik nuostabi atmosfera, patiriamas socialaus gyvenimo būdo džiaugsmas, bet svarbiausia – propaguojamas saugus vairavimas. Ką jau kalbėti apie tai, kad aktyviai neigiami stereotipai, jog tai yra tik vyrų sportas. Gausus dalyvių sąrašas kaip tik liudija, kad automobilių sportas yra labai populiarus ir tarp moterų” – džiaugėsi šturmanas.

Paklaustas, koks svarbiausias veiksnys ir iššūkis laukia dalyvių, Ramūnas Šaučikovas įvardija komandinį darbą. Profesionalas ralio dalyvėms taip pat rekomenduoja nesnausti ir renginiui pasiruošti.

„Ralyje svarbiausią vaidmenį atlieka ne vairavimo įgūdžiai, o sugebėjimas dirbti bei įgyvendinti išsikeltus tikslus komandoje, nes važiuoji ne vienas. Į tai įeina bendra ambicija, aiškus darbų pasiskirstymas, greita orientacija. Šioje vietoje būtinas tam tikras išprusimas apie šturmano darbą. Klaidinga yra nuomonė, kad visą darbą atlieka tas, kas sėdi prie vairo. Kokybiškai atliktas šturmano darbas įprastai garantuoja pergalę bet kuriame ralyje”, – pabrėžė jis.

R. Šaučikovo teigimu, šiuo klausimu moterų ralio dalyvėms pagelbėti gali ir kiti Lietuvos ralio šturmanai. Jis pats konsultuos kelis ekipažus, dalyvausiančius renginyje.

„Lietuvos ralio šturmanai yra tikrai aukšto lygio ir draugiški, tad manau, mielai padės moterims pasiruošti, jei jos tik paprašys. Reiktų kelti sau tokius klausimus: kaip tinkamai skaityti taip vadinamą kelio knygą, kaip sekti vidutinį greitį, kaip registruoti ekipažą laiko kontrolės punktuose ir kt. Į juos mes mielai atsakome ir suinteresuotas dailiosios lyties atstoves konsultuojame. Aš su mūsų nauju eismo saugumo projektu #SkodaSafeDrive taip pat jau pasidaviau gerai Moterų Ralio emocijai ir pagelbėsiu keliems ekipažams, kad jie smagiai ir saugiai praleistų laiką prieš ralį ir jo metu”, – tvirtino šturmanas.

Pirmą kartą Moterų ralyje dalyvausianti oficialaus ralio vežėjo „Uber Vilnius“ rinkodaros vadovė Jūratė Titova džiaugiasi, kad Lietuvoje yra organizuojamas toks renginys, kuris skatina saugiai ir laikantis visų kelių eismo taisyklių pasiekti kelionės tikslą.

„Būdami oficialiais Moterų Ralio vežėjais, pabrėžiame, kad šis ralis, visų pirma, skatina ugdyti orientavimosi, saugaus ir draugiško vairavimo įgūdžius bei atgaivinti tą jausmą, kad kelionė automobiliu yra ir socialus, ir malonumą teikiantis dalykas. Tą nuolat pabrėžia ir „Uber“ partneriai – vairuotojai, kuriems bendrauti su įdomiais pakeleiviais yra taip pat gera, kaip ir vairuoti automobilį“, – sakė J. Titova.

Moterų ralio startas numatytas balandžio 23–ąją dieną Vilniuje nuo prekybos ir pramogų centro „Ozas“, kur renginio išvakarėse, balandžio 22 dieną, taip pat vyks spaudos konferencija ir seminaras renginio dalyvėms. Šiuo metu užsiregistravusių komandų yra beveik 170, o tai yra daugiau nei 600 moterų. Sekti „Moterų ralio“ naujienas galima Facebook puslapyje.

Parašykite komentarą