Sportas

Lietuvos raitelės sėkmingai pasirodė tarptautinėse varžybose Lenkijoje

Savaitgalį Sopote (Lenkija) vyko tarptautinės dailiojo jojimo varžybos CDI3*/CDICh/CDIP/CDIY,  kuriose dalyvavo 37 raiteliai iš Lenkijos, Estijos, Liuksemburgo, Suomijos, Švedijos, Vengrijos ir kitų šalių – tarp jų ir Lietuvos.

CDI3* suaugusiųjų grupėje Mažojo rato rungtyje (Šv. Jurgio testas, Vidurinis I testas, Viduriniojo I testo laisvoji programa su muzika) visas tris varžybų dienas nepralenkiama buvo Sandra Sysojeva su žirgu M and M’s. Atitinkamai duetas surinko 67,529 proc., 67,382 proc., 68,320 proc. ir užtikrintai pralenkė savo varžovus.

CDICh vaikų grupėje Lietuvai atstovavo ir S. Sysojevos auklėtinė Barbora Jakilaitė. Dvi dienas iš eilės B. Jakilaitės ir Quo Vadis duetas tapo nugalėtojais, atitinkamai surinkdami 68,182 proc. ir 67,269 proc. Tuo tarpu paskutinę varžybų dieną duetas surinko 64,179 proc. ir užėmė antrą vietą.

Toje pačioje grupėje startavusi Laura Lumbytė su žirgu Capuccino, treniruojama Loretos Augaitytės, visas varžybų dienas išlaikė vienodą rezultatą ir užėmė trečią vietą. Atitinkamai duetas surinko 64,728 proc., 60,961 proc. ir 56,571 proc.

B. Jakilaitė su antruoju savo žirgu Havanna taip pat startavo CDIP Poni žirgų grupėje. Pirmą ir trečią varžybų dienas duetas su 65,229 proc. ir 67,900 proc. užėmė trečią vietą. Šioje rungtyje debiutavo dar viena Lietuvos raitelė Julija Arbačiauskaitė su žirgu Titus Kaštonas (trenerė Loreta Augaitytė).

CDIY jaunimo grupėje varžėsi Viktorija Kundrotaitė su žirgu Hefaistas (trenerė S. Sysojeva). Visas varžybų dienas duetas rikiavosi ketvirtoje vietoje, atitinkamai surinkdamas 64,441 proc., 63,588 proc. ir 65,775 proc. Iš viso šioje rungtyje startavo 7 duetai.

„Vertinant pasiektus rezultatus, mūsų šalies raitelių perspektyvos yra išties labai geros, turime kuo didžiuotis. Smagu matyti, kad nuo patyrusių raitelių neatsilieka ir jaunoji karta“, – sakė Lietuvos žirginio sporto federacijos prezidentas Gediminas Gutkauskas.

Pranešimą paskelbė : – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai”