Studijos

Lietuvos radijo ir televizijos komisijai vadovaus Rimantas Bagdzevičius

2021 m. kovo 25 d. Lietuvos Respublikos Seimas (toliau – Seimas) Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) pirmininku paskyrė teatro, kino ir televizijos aktorių, žinomą visuomenės veikėją Rimantą Bagdzevičių, o jo pavaduotoju – antrai ketverių metų kadencijai paskirtą, ryšių su visuomene specialistą, pirmosios kadencijos metu taip pat ėjusį pirmininko pavaduotojo pareigas, Ričardą Slapšį.

Rimantas Bagdzevičius yra AGATA steigėjas ir ilgametis tarybos pirmininkas, įvairių visuomeninių organizacijų bei asociacijų dalyvis, ilgametis Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorius, Kino ir televizijos aktorių asociacijos valdybos narys.

Rimantas Bagdzevičius į LRTK paskirtas vienerių metų kadencijai ir jai vadovaus ketverius metus. Seimas jį jau buvo paskyręs į LRTK 2010 m., jis taip pat dirbo pirmininko pavaduotoju.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymu LRTK pirmininką ir jo pavaduotoją Seimo Kultūros komiteto teikimu iš LRTK narių skiria ir atleidžia Seimas.

Pagal Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymą LRTK sudaro 11 narių.

Nuo 2021 m. pradžios, pasibaigus daugumos narių kadencijoms, darbą pradėjo naujos sudėties LRTK.

Šiuo metu LRTK taip pat dirba: Seimo paskirtas Aurelijus Zykas, LR Prezidento paskirti Lauras Bielinis ir Audronė Nugaraitė, Lietuvos meno kūrėjų asociacijos paskirti Ramutis Rimeikis, Edita Utarienė ir Arūnas Matelis (Kinematografininkų sąjunga jį buvo paskyrusi į LRTK dviem kadencijoms 2005 m.), Lietuvos žurnalistų sąjungos paskirtas Vytautas Kvietkauskas, Lietuvos žurnalistų draugijos paskirtas Darius Chmieliauskas, bei Lietuvos katalikų bažnyčios Vyskupų konferencijos paskirtas Valdas Kilpys.

LRTK nariai skiriami ketverių metų kadencijai ir jais gali būti ne ilgiau kaip dvi kadencijas iš eilės.

Pranešimą paskelbė: Birutė Keršienė, Lietuvos radijo ir televizijos komisija

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą