Studijos

Lietuvos radijo ir televizijos komisija derina veiksmus dėl galimybės sustabdyti visų su „GazpromMedia“ susijusių rusiškų TV programų retransliavimą Lietuvoje.

Dėl nuolatos stebimų tarptautinių ir nacionalinių teisės aktų grubių pažeidimų, grėsmę nacionaliniam saugumui keliančios skleidžiamos informacijos, karo propagandos ir tautinės neapykantos kurstymo, tendencingos dezinformacijos skleidimo 2022 m. vasario 25-28 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija jau yra laikinai – nuo 3 iki 5 metų – sustabdžiusi 8 rusų kalba retransliuojamų propagandinių televizijos programų („Planeta RTR“, „Rossija 24“, „NTV Mir“ ir „Belarus 24“, „Pirmais Baltijas Kanals Lietuva“ („PBK“), „TVCi“, „MIR24“ ir „RBK-TV“) retransliavimą Lietuvos Respublikos teritorijoje.

Visgi, atsižvelgdama į Europos Sąjungos bei Jungtinių Amerikos Valstijų pritaikytas sankcijas Rusijos Federacijai, kurios nustato tam tikrus finansinius apribojimus  ir  Rusijos Federacijos bankui „Gazprombank“, kuris valdo „GazpromMedia“,  Lietuvos radijo ir televizijos komisija mano, kad būtų teisinga ir būtina sustabdyti ir visų su „GazpromMedia“ – kuri gauna finansines pajamas iš Lietuvoje retransliuojamų  televizijos programų, bei tokiu būdu padeda išlaikyti Rusijos Federacijos valdžios režimą, televizijos programų retransliavimą.

Siekdama tai įgyvendinti Lietuvos radijo ir televizijos komisija derina veiksmus su Lietuvos Respublikos Vyriausybe, siekiant atlikti tam būtinus teisės aktų pakeitimus.

Pranešimą paskelbė: Juliana Dunovska, Lietuvos radijo ir televizijos komisija

Parašykite komentarą