Verslas

Lietuvos pašto valdyba peržiūrėjo mobilaus laiškininko projektą

2019 m. gruodžio 19 m. įvyko Lietuvos pašto valdybos posėdis, kuriame buvo pristatytas strateginis įmonės Mobilaus laiškininko projektas. Nauja valdyba buvo supažindinta su projekto eiga, komunikacija su visuomene bei kokiu lygiu yra įsitraukę bendruomenių atstovai. Bendrovės administracija akcentavo, kad Mobilaus laiškininko paslaugos projektas jau yra įgyvendintas 75 proc. Lietuvos teritorijos, o iki 2020 m. vasario 28 d. planuojama,  kad mobilus laiškininkas veiks visų Lietuvos rajonų kaimiškose vietovėse.

„Šiandien valdyba išsamiai susipažino su Lietuvos pašto nuo 2017 m. vykdomu Mobilaus laiškininko projektu, jo teikiamomis naudomis,  priežastimis, kodėl reikia reaguoti į smarkiai besikeičiančią pašto paslaugų rinką bei kylančiomis diskusijomis su vietinėmis bendruomenėmis, ieškant bendro sutarimo. Lietuvos pašto valdyba pritarė tolesniam projekto vykdymui, tačiau paprašė administracijos dar kartą įsiklausyti į išsakytus lūkesčius ir ten, kur reikia didesnio dėmesio bendruomenei, pasiūlyti socialiai orientuotus sprendimus mobilaus laiškininko projekto rėmuose. Kitame valdybos posėdyje aptarsime konkrečius bendrovės vadovybės siūlymus, kaip galima būtų pakoreguoti atskirus sprendimus, įvertinus bendruomenių siūlymus įgyvendinant šį projektą, nes nuo šiol valdyba daugiau dėmesio skirs šiam strateginiam projektui ir stebės jo įgyvendinimą“, – sako Lietuvos pašto Valdybos pirmininkas Remigijus Šeris.

Pasak jo, valdyba atkreipė dėmesį ir į Lietuvos pašto darbuotojų situaciją įgyvendinant mobilaus laiškininko projektą bei būtinas bazines darbo sąlygas ir adekvatų atlyginimą.

„Suprantame visuomenės susirūpinimą mobilaus laiškininko projektu, nes tai liečia mus visus, todėl ieškosime sprendimų, kaip dar pagerinti bendradarbiavimą su gyventojų atstovais. Noriu pabrėžti, kad mobilus laiškininkas yra kur kas labiau socialiai orientuota paslauga nei mums įprastas stacionarus pašto skyrius, ypač senyvo amžiaus žmonėms ar gyventojams, turintiems judėjimo negalią. Jie mobilų laiškininką gali išsikviesti į namus dėl siuntų, laiškų išsiuntimo, prenumeratos užsakymo“, – sako Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė.

Šių metų vasarą Lietuvos paštas pradėjo vykdyti antrą mobilaus laiškininko paslaugų teikimo modelio etapą – ši paslauga jau 2 metus veikia 12 Lietuvos savivaldybių ir yra itin vertinama jų gyventojų. Tyrimų bendrovės SIC atlikta mobilaus laiškininko paslaugomis besinaudojančių gyventojų apklausa parodė, kad net 73 proc. apklaustųjų tokią paslaugą rekomenduotų jos neturintiems regionams.

Įgyvendinus mobilaus laiškininko projektą, kaimiškų vietovių paštai yra pertvarkomi, miesto paštai lieka nepakitę. Įvedus mobilaus laiškininko pašto paslaugų teikimo modelį 1 metus vyks pereinamasis laikotarpis, kad gyventojai priprastų prie pokyčių – be mobilaus laiškininko jų miestelyje veiks ir įprastas paštas. Tiesa, jis dirbs trumpiau, jo patalpose tam tikromis valandomis lauks mobilus laiškininkas, kuris suteiks visas pašto paslaugas.

Kur jau įgyvendintas Mobilaus laiškininko projektas, Lietuvos kaimiškų apylinkių gyventojai, norėdami užsakyti pašto paslaugas, skambina bendruoju Lietuvos pašto informacijos numeriu 8 700 55 400 arba rašo el. paštu info@post.lt. Operatorius užregistruos iškvietimą, o kitą dieną mobilus laiškininkas atvyks pas gyventojus į namus dėl užsakytos paslaugos. Laiškininko iškvietimas nieko nekainuoja.

Mobilųjį laiškininką išsikviesti į namus galima dėl visų pašto paslaugų: norint išsiųsti laišką ar siuntinį, registruoti siuntą ar pageidaujant, kad registruotoji pašto siunta į namus būtų pristatyta pakartotinai. Taip pat per mobilų laiškininką galima užsakyti leidinių prenumeratą, sumokėti mokesčius, gauti įvairias socialines išmokas ir pensijas.

Pranešimą paskelbė: Aušra Kurtkutė, AB Lietuvos paštas

Parašykite komentarą