IT naujienos

Lietuvos mobiliojo ryšio tinklų plėtra – 1 299 bazinės stotys per 2 metus

Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) statistika rodo, kad Lietuvos mobiliojo ryšio tinklai plečiami ir atnaujinami vis intensyviau. 2011 m. visi operatoriai registravo 582 bazines stotis. Pernai registruota ketvirčiu daugiau – 731 bazinė stotis.

Sparčiausiai augo telekomunikacijų bendrovės „Tele2“ ryšio tinklas. Per dvejus metus bendrovė registravo 520 naujų bazinių stočių. Tai yra 40 proc. visų naujų stočių.

Bendrovė daugiausiai bazinių stočių įrengė tiek 2011 m., tiek 2012 m.

„Tele2” pirmauja pagal 2G (GSM) ryšio aprėptį, turi antrą didžiausią 3G (UMTS) tinklą ir teikia 4G (LTE) spartaus mobiliojo interneto paslaugas.

„Tokie kokybiniai laimėjimai patvirtina „Tele2” mažų kaštų verslo modelio naudą klientams – naudotis nebrangiu mobiliuoju ryšiu galima ir neaukojant kokybės. Ryšio tinklą atnaujiname toliau, kad ir ateityje galėtume klientams reikalingas kokybiškas paslaugas siūlyti už mažą kainą“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

„Tele2“ ne tik plečia ryšio aprėptį, bet ir tęsia praėjusiais metais pradėtą tinklo modernizavimą, kuris padidins bendrovės teikiamų paslaugų kokybę, sumažins tinklo diegimo ir eksploatavimo kaštus, be to, naujoji tinklo įranga bus taupesnė ir ekologiškesnė. Atnaujinant tinklą bus visiškai pakeistos 2G ryšio tinklo bazinės stotys, atnaujintos 3G tinklo stotys. Jau įvyko vienas svarbiausių tinklo modernizavimo etapų – pakeista pagrindinė tinklo įranga.

Naujos stotys ir kita įranga užtikrina 10-15 proc. didesnę „Tele2“ ryšio aprėptį ir signalo kokybę, bet įrenginiai yra kompaktiškesni ir jų reikia mažiau. Ši įranga taip pat naudoja 25 proc. mažiau elektros energijos.

Ryšių reguliavimo tarnybos skaičiavimai rodo, kad „Tele2“ GSM tinklo aprėptis esant -95 dBm signalo lygiui, kurio pakanka normaliai naudotis ryšiu, sudaro net 98,6 proc. Lietuvos teritorijos – daugiausia tarp visų šalies mobiliojo ryšio operatorių. „Tele2” pirmauja ir vertinant stipresnį ryšio signalą.

Bendrovės „RAIT“ 2012 m. gruodžio mėn. atliktos apklausos duomenimis, „Tele2“ yra populiariausias ir labiausiai rekomenduojamas operatorius Lietuvoje. Beveik pusė apklausos dalyvių teigė, kad naudojasi „Tele2“ paslaugomis.

Parašykite komentarą