Studijos

Lietuvos kultūros taryba kviečia į forumą tema „Kultūra saugo. Kultūra keičia“

Lietuvos kultūros taryba kviečia kultūros bendruomenę į kasmetinį LKT forumą, kuris vyks jau gegužės 11 d. Vilniaus oro uosto konferencijų centre. Po pandeminės pertraukos LKT forumas pirmą kartą vyks gyvai, o renginį moderuos Aurimas Švedas.

Nuo 2015 m. Lietuvos kultūros taryba kultūros bendruomenės atstovus kasmet kvietė aptarti aktualias problemas ir finansavimo tendencijas. Pirmuosiuose forumuose buvo koncentruojamasi ties LKT veiklos principais, identifikuoti ir aptarti daugiausia klausimų kėlę veiklos aspektai, atvirai diskutuota kultūros politikos prioritetų klausimais. Pandemijos metu surengtas LKT forumas buvo skirtas aptarti Lietuvos kultūros tarybos įstatymo sąlygotiems pokyčiams ir diskusijoms apie postpandemines ateitis. Šių metų forumo tema – „Kultūra saugo. Kultūra keičia“. Ši tema atliepia ne tik šiandienines aktualijas, bet ir atspindi praėjusiais metais kadenciją pradėjusios Lietuvos kultūros tarybos, jos narių viziją.

Diskusijose apie Lietuvos kultūros politikos įgyvendinimo ir finansavimo perspektyvas bei artimiausiu metu numatomus pokyčius dalyvaus ne tik Lietuvos kultūros tarybos nariai, bet ir Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis, kultūros ministras Simonas Kairys, kultūros viceministrai Daina Urbanavičienė ir Vygintas Gasparavičius, Prezidento vyriausioji patarėja Jolanta Karpavičienė.

Lietuvos kultūros taryba nuo pat Rusijos sukelto karo Ukrainoje pradžios ne tik reiškė palaikymą Ukrainai ir jos kūrėjams, bet ir ėmėsi konkrečių veiksmų finansuodama stipendijas Lietuvoje atsidūrusiems Ukrainos kūrėjams, skatina šalies kultūros organizacijas finansavimo konkursams teikti Ukrainą palaikančias iniciatyvas. Tad viena iš šių metų LKT forumo diskusijų ir bus skirta kartu su kultūros bendruomene aptarti bendradarbiavimo su Ukrainos kūrėjais scenarijams.

Dalyvauti LKT forume ir pateikti rūpimus klausimus kviečiami nacionalinių ir valstybinių institucijų, nevyriausybinių kultūros ir meno organizacijų ir kitų įstaigų atstovai, kultūros ir meno kūrėjai.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro pirmininkė, muzikologė Asta Pakarklytė, tautinių mažumų atstovas Dainius Babilas, aktorė dr. Elzė Gudavičiūtė-Puskunigė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, istorikas dr. Rimvydas Laužikas, skulptorius ir kino kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, architektas Rolandas Palekas, literatūrologas dr. Dainius Vaitiekūnas, kultūros vadybininkė Rita Valiukonytė, etnologė dr. Aušra Žičkienė.

Renginio programa: www.ltkt.lt ir https://fb.me/e/2CrjqgXCQ

Registracija:
Norinčiųjų dalyvauti LKT forume prašytume užsiregistruoti, tai galima padaryti čia:
https://www.ltkt.lt/lkt-forumas-registracija

Pranešimą paskelbė: Goda Dapšytė, Lietuvos kultūros taryba

Parašykite komentarą