Politika ir teisė

Lietuvos ir Prancūzijos Prezidentai aptarė pasirengimą Vilniaus NATO viršūnių susitikimui ir paramą Ukrainai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, dalyvaudamas Miuncheno saugumo konferencijoje, susitiko su Prancūzijos Prezidentu Emmanueliu Macronu. Pokalbyje, kuriame taip pat dalyvavo Latvijos Prezidentas Egilas Levitas ir Estijos Ministrė Pirmininkė Kaja Kallas, aptartos svarbiausios Vilniaus NATO viršūnių susitikimo temos ir pagalba su Rusijos agresija kovojančiai Ukrainai.

„Tikimės, kad Vilniaus viršūnių susitikime bus patvirtinti nauji regiono gynybos planai, taip pat sustiprinta rytinio Aljanso flango ir Baltijos regiono oro gynyba“, – sakė Prezidentas.

Lietuvos vadovas taip pat akcentavo poreikį NATO narėms atnaujinti susitarimą dėl gynybai skiriamų lėšų. „Manau, 2 proc. BVP, skiriami gynybai, šiandien turėtų būti grindys, nuo kurių atsispyrę daugiau investuotume į mūsų visų kolektyvinį saugumą, pirmiausia generuodami gynybinius pajėgumus“, – susitikime su Prancūzijos Prezidentu sakė šalies vadovas.

Lietuvos Prezidento nuomone, branduolinį arsenalą turinčios Prancūzijos vaidmuo atgrasymo srityje, užtikrinant saugumą Europoje, yra didžiulis. Taip pat Prezidentas pažymėjo, kad Prancūzija buvo viena pirmųjų valstybių, nusprendusių perduoti Ukrainai tankų. „Tai labai svarbi parama besiginančiai Ukrainai, tačiau šiandien privalome kalbėti ir apie kitą ginkluotę – pirmiausia tolimojo nuotolio raketas ir oro gynybą“, – sakė Lietuvos Prezidentas.

Pranešimą paskelbė: Tomas Beržinskas, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą