Politika ir teisė

Lietuvos ir Lenkijos premjerai Gegužės 3-iosios konstitucijos jubiliejaus išvakarėse pabrėžė vienybės svarbą

Premjerė Ingrida Šimonytė susitiko su Lenkijos Respublikos Ministru Pirmininku Mateuszu Morawieckiu ir aptarė dvišalio bendradarbiavimo ir strateginės partnerystės klausimus.

„Simboliška, kad pirmasis premjerų lygio vizitas Lietuvoje šiais metais – iš Varšuvos, ir jis vyksta Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-osios konstitucijos 230 metų sukakties išvakarėse“, – pabrėžė premjerė.

Premjerė padėkojo už M. Morawieckio ir jo vyriausybės narių indėlį į dinamišką šalių strateginę partnerystę, kuri yra stiprinama ekonominiais, infrastruktūriniais projektais, duodančiais konkrečią pridėtinę vertę abiejų šalių žmonėms. Sutarta rudenį Varšuvoje surengti bendrą Lietuvos ir Lenkijos vyriausybių posėdį ir nubrėžti tolesnio bendradarbiavimo gaires.

Abiejų Vyriausybių vadovai sutarė, kad dabartiniai geopolitiniai iššūkiai reikalauja kiek įmanoma glaudesnio Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityje.

Susitikimo metu didelis dėmesys skirtas pandemijai, kuris išlieka svarbiausiu šalių iššūkiu. Sutarta dėl būtinybės spartinti vakcinaciją ir koordinuoti valstybių tarpusavio veiksmus pandemijos valdymo srityje, siekiant užtikrinti galimybę abiejų šalių gyventojams saugiai keliauti į Lenkiją ir Lietuvą.

Aptartas nesaugios Astravo atominės elektrinės (AE) klausimas. Akcentuota, kad esame kritiniame Astravo AE vystymo etape, todėl privalome sutelkti pastangas, jog joje gaminama elektra nepatektų į ES valstybių narių rinkas. Premjerė padėkojo Lenkijai už tvirtą paramą šiuo klausimu.

Taip pat Lietuvos ir Lenkijos premjerai aptarė ES atsigavimo fondo lėšų panaudojimą bei santykius su Ukraina ir Baltarusija. Kaip ir Lenkija, Lietuva nuosekliai smerkia A. Lukašenkos režimo represijas prieš taikius gyventojus ir lenkų tautinę mažumą. Buvo pažymėta principingo ir aiškaus bendro Lietuvos ir Lenkijos balso reikšmė, išlaikant tarptautinės bendruomenės paramą Baltarusijos žmonėms.

„Privalome išlaikyti vienybę, nes giname ne tik savo pačių laisvę ir nepriklausomybę, bet ir didelę kainą mokančių mūsų kaimynų teisę savarankiškai spręsti savo likimą“, – sakė premjerė.

Ekonominio bendradarbiavimo srityje buvo pažymėta, kad vis daugiau mažesnių ir vidutinio dydžio Lietuvos ir Lenkijos įmonių atranda abiejų šalių rinkas. Akcentuota, kad Lenkijos verslas ir investicijos laukiami Lietuvoje.

Premjerai pabrėžė Lietuvoje ir Lenkijoje gyvenančių tautinių bendrijų svarbą, siekiant, kad jos jaustųsi kaip namuose ir galėtų išlaikyti savo kultūrinį savitumą.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą