Politika ir teisė

Lietuvos ir Belgijos pirmosios poros lankėsi Europos kultūros sostinėje Kaune

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė su Belgijos Karaliumi Pilypu ir Karaliene Matilda trečiadienį Kaune lankėsi Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje ir bendroje Lietuvos ir Belgijos įmonių parodoje Vytauto Didžiojo universitete.

Lietuvos prezidentinė ir Belgijos karališkoji pora Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje susipažino su M. K. Čiurlionio kūryba, Lietuvos kryždirbystės, pripažintos UNESCO nematerialaus paveldo šedevru, paroda.

„Džiaugiuosi glaudžiais Lietuvos ir Belgijos kultūriniais ryšiais, M. K. Čiurlionio muziejaus ir Belgijos kultūros institucijų bendradarbiavimu. Dailės kūriniuose užfiksuoti istoriniai siužetai, vaizduojamų simbolių ir motyvų prasmė padeda vieniems kitus geriau suprasti, pažinti, rasti bendrų istorinių ir kultūrinių sąsajų“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas taip pat pasidžiaugė Kauno ir Kortreiko (Belgija) miestų bendradarbiavimu, kuris suklestėjo rengiantis 2022-ųjų Europos kultūros sostinės renginiams.

Su šių miestų bendradarbiavimo rezultatais Lietuvos ir Belgijos pirmosios poros susipažino Vytauto Didžiojo universitete veikiančioje bendroje Lietuvos ir Belgijos įmonių parodoje „Stories of Design Innovation: from Kortrijk to Kaunas“, kurioje pristatoma 10 inovatyvių produktų ir paslaugų.

Lietuvos ir Belgijos pirmąsias poras M. K. Čiurlionio dailės muziejuje pasveikino ir dailės darbus pristatė muziejaus direktorė Diana Kamarauskienė ir Belgijos žurnalistas, rašytojas Kurtas Van Eeghemas. Universitete svečius pasitiko Vytauto Didžiojo universiteto rektorius Juozas Augutis.

Pranešimą paskelbė: Ridas Jasiulionis, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą