Verslas

Lietuvos iniciatyvos atstatant Ukrainą pristatomos Varšuvoje vykstančioje parodoje

Vasario 15–16 dienomis Varšuvoje vykstančioje Ukrainos atstatymui skirtoje parodoje „Rebuild Ukraine“ dalyvaus 5 Lietuvos įmonės, taip pat bus pristatomi Lietuvos įgyvendinami projektai. Lietuvos darbus koordinuojantis ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis renginio metu susitiks su Ukrainos Irpinės ir Borodiankos bendruomenių atstovais bei aptars vykdomų darbų eigą.

„Ukrainai ir jos žmonėms šiuo metu reikalinga ne tik karinė pagalba. Todėl, nelaukdami karo pabaigos, pradėjome šalies atstatymo darbus, kuriems Lietuvos Vyriausybė yra skyrusi daugiau kaip 11 mln. eurų“, – teigia viceministras V. Jurgutis. Jis tikisi, kad ši paroda bus naudinga ir Lietuvos įmonėms, kurios siekia prisidėti prie Ukrainos objektų rekonstrukcijos ir gauti naujų užsakymų.

„Nepaisant didelio neapibrėžtumo ir tebevykstančių Rusijos karo veiksmų, Vyriausybė dar 2022 m. rugpjūtį pritarė pirmiesiems Ukrainos atstatymo projektams. Šiandien galime pasidžiaugti, kad bendrų institucijų pastangų dėka net ir karo sąlygomis judame pirmyn, tikra patirtimi jau galime dalintis su kitais tarptautiniais partneriais ir juos paskatinti prisidėti prie atstatymo projektų. Pirmaisiais projektais siekiame atliepti skubiausius poreikius ir daugiausia dėmesio skiriame Ukrainos švietimo ir ugdymo įstaigų, infrastruktūrinių susisiekimo objektų atstatymui, laikino būsto karo pabėgėliams įrengimui, taip pat Ukrainos elektros paskirstymo tinklų modernizavimui“, – teigia Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

Parodoje Varšuvoje pristatomas jau baigiamas Lietuvos įgyvendinamas mobilios gyvenvietės įkūrimo Borodiankoje projektas. Gyvenvietėje apsigyvens 36 šeimos. Ją ketinama užbaigti iki kovo mėnesio.

„Lietuva jau turi sėkmingos patirties įgyvendindama projektus Sakartvele, Moldovoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje ir, žinoma, Ukrainoje. Jau dabar dedame visas pastangas, kad Ukrainos atstatymo projektai būtų įgyvendinami kuo skubiau ir kokybiškai. Matome, kad negalime laukti karo pabaigos: šeimos nori grįžti, tačiau tėvai negali dirbti, nes turi prižiūrėti vaikus – mokyklos ir darželiai yra sunaikinti,“ – teigia Artūras Žarnovskis, Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) direktoriaus pavaduotojo patarėjas. Jis, kartu su CPVA komanda, šiuo metu įgyvendina mokyklos Borodiankoje ir darželio Irpinėje renovacijos projektus.

Borodiankoje siekiama renovuoti sprogimų apgadintą mokyklą, kurioje po atstatymo turėtų mokytis apie 700 miestelio vaikų. Darbus siekiama užbaigti iki rugsėjo mėnesio.

Taip pat Lietuva rūpinasi darželio Irpinėje renovacija. Bus atstatytas nuo sprogimų ir gaisro nukentėjęs vaikų darželio pastatas, kurio renovavimo darbai jau pradėti ir, tikimasi, bus taip pat užbaigti iki šių metų rugsėjo mėnesio.

Siekiant modernizuoti Ukrainos elektros sistemą, įgyvendinamas ir projektas Mykolajive. Jį užbaigus, šio miesto elektros paskirstymo tinklai veiktų efektyviau ir labiau atitiktų Europos Sąjungos standartus.

Varšuvoje vykstančioje parodoje Lietuvos stende organizacijos „Gedimino legiono“ sukurta virtualios realybės instaliacija „Emocinis lūžis“ lankytojams leis netiesiogiai apsilankyti rusų karo nusikaltėlių sunaikintose Bučos ir Irpinės gyvenvietėse Ukrainoje.

Parodoje „Rebuild Ukraine“ dalyvauja per 300 įvairių šalių – Lenkijos, Danijos, Latvijos, Čekijos, Slovakijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Estijos ir Šveicarijos – valstybinių institucijų, organizacijų ir verslo atstovų.

Pranešimą paskelbė: Saulius Šimkevičius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

Parašykite komentarą