Verslas

Lietuvos įmonė tapo pirmąja „First North“ rinkos Baltijos šalyse bendrove, tiesiogiai pristačiusia veiklos rezultatus internetiniame seminare

Trečiadienį, alternatyvios vertybinių popierių rinkos „First North“ internetiniame seminare (angl. webinar), pirmą kartą savo finansinius rezultatus pristatė Baltijos šalių įmonė. Seminaro metu Lietuvos įmonės AB „K2 LT“, valdančios Kėdainių krematoriumą, vadovas Vytenis Labanauskas apžvelgė šių metų pirmojo pusmečio bendrovės veiklos rezultatus ir atsakė į akcininkų, investuotojų ir kitų besidominčiųjų tiesiogiai užduodamus klausimus. Internetinis seminaras taip pat pirmą kartą buvo transliuojamas iš „Nasdaq Vilnius“ būstinės.

„Tai išties unikalus atvejis, kai „First North“ rinkos bendrovė, priskiriama prie smulkių, ryžosi tiesiogiai pristatyti savo finansinius rezultatus visiems besidomintiems jos veikla – akcininkams, galimiems investuotojams, žiniasklaidos atstovams, kitiems kapitalo rinkos dalyviams, – sako „Nasdaq Vilnius“ Rinkos operacijų vadovas Saulius Malinauskas. – Tokiu būdu gaudami informaciją, visi suinteresuoti asmenys, net ir būdami kituose Lietuvos miestuose ar kitose šalyse, gali išsiaiškinti jiems rūpimus klausimus su įmonės vadovu, specialiai nevykdami į susitikimą su juo.“ S. Malinauskas pastebi, jog bendrovės „K2 LT“ dalyvavimas internetiniame seminare galėtų būti puiki paskata taip prisistatyti ir reguliuojamos rinkos bendrovėms.

„Esame atviri naujovėms, taip pat ir technologinėms: jau esame pasiūlę tiesiogines transliacijas iš krematoriumo atsisveikinimo su velioniu salės, kad jo artimieji, dėl įvairių priežasčių negalintys atvykti, galėtų bent virtualiai pagerbti išeinantį Anapilin. Todėl, kai sužinojome apie galimybę prisistatyti tiesiogiai internetu akcininkams, iš karto priėmėme sprendimą dalyvauti“, – sako „K2 LT“ direktorius Vytenis Labanauskas, pridurdamas, jog paslaugų versle ypač būtinas skaidrumas ir atvirumas, todėl įmonė nuo veiklos pradžios tai ne deklaruoja, bet rodo savo viešais veiksmais.

Dalyvauti pirmosios Baltijos šalies įmonės internetiniame seminare užsiregistravo per 20 dalyvių. Apie pusvalandį trukusio seminaro metu jie domėjosi įmonės veiklos planais, prognozėmis ir plėtra. Renginį moderavo AB „K2 LT“ sertifikuoto patarėjo – bendrovės „M&A International Baltics” atstovas Paulius Žukauskas.

Visą internetinio seminaro įrašą galima žiūrėti bendrovės „K2 LT“ interneto svetainėje www.krematoriumai.lt , taip pat ir „Nasdaq Baltic“ Youtube paskyroje https://www.youtube.com/watch?v=bEyDgKNm3MI

Lietuviško kapitalo bendrovė „K2 LT“ gegužę įžengė į alternatyviąją akcijų rinką „First North“ ir tapo pirmąja Lietuvos bendrove, kurios akcijas į „First North“ įtraukia „Nasdaq Vilnius“. Šiuo metu bendrovė turi 99 investuotojus. Per pirmąjį 2015 m. pusmetį Kėdainių krematoriume buvo atlikta 1714 kremavimų. Tai yra 33 proc. daugiau, nei 2014 m. tuo pačiu laikotarpiu – 1290 kremavimų.

Apie „First North“
First North – tai elektroninė daugiašalė prekybos sistema (angl. multilateral trading facility, MTF), neturinti ES reguliuojamos rinkos statuso. Reguliuojama rinka – tai ES direktyvoje MiFID apibrėžtas terminas. First North bendrovėms taikomi mažesni reikalavimai nei reguliuojamoje rinkoje, todėl rizika investuojant gali būti didesnė.

Apie „Nasdaq“ (NASDAQ: NDAQ)
Tai didžiausia vertybinių popierių prekybos technologijų, vertybinių popierių kotiravimo ir informacijos paslaugų teikėja visuose šešiuose žemynuose. „Nasdaq“ paslaugų portfelyje – diversifikuoti sprendimai, leidžiantys klientams planuoti ir optimizuoti verslą, įgyvendinti verslo vizijas. „Nasdaq“ yra pirmoji elektroninė vertybinių popierių birža pasaulyje, šiuo metu 50 šalyse valdanti 70 biržų, kuriose sudaromas maždaug vienas iš dešimties vertybinių popierių sandorių pasaulyje. „Nasdaq“ kotiruojama daugiau kaip 3500 bendrovių, kurių rinkos kapitalizacija viršija 9,5 trilijonus JAV dolerių, „Nasdaq“ paslaugomis naudojasi daugiau kaip 10 000 verslo klientų. „Nasdaq“ Baltijos rinka – tai bendras „Nasdaq Tallinn“, „Nasdaq Riga“ ir „Nasdaq Vilnius“ rinkų ir siūlomų bendrų produktų bei paslaugų pavadinimas.

Parašykite komentarą