Studijos

Lietuvos burnos higienistai Ukrainos vaikams siunčia pamokėles

Sveiki dantys yra labai svarbūs vaikų sveikatai, o dantų ėduonis – viena iš labiausiai paplitusių vaikų ligų. Ar vaikų dantys bus sveiki, priklauso nuo tėvų pastangų – patys vaikais jais nesirūpins.

Vaikų dantų ėduonis prasideda pakankamai anksti. Vienas iš pagrindinių vaikų ėduonį lemiančių veiksnių yra dantų valymo dažnis ir kokybė.

Vaikų elgsena, įpročiai, įgūdžiai formuojasi vaikystėje ir paauglystėje. Tad labai svarbu nuo pat mažumės vaiką mokyti geros burnos higienos, patikrinti dantukų išvalymo efektyvumą. Vaiko sugebėjimas taisyklingai išsivalyti dantis priklauso nuo to kaip jis bus išmokytas.

 

Lietuvos burnos higienistų draugija reaguodama į susidariusią situaciją Ukrainoje ir suprasdama, kad karas ypatingai neigiamai veikia žmonių sveikatą ir turės ilgalaikių pasekmių kiekvienam, nusprendė prisidėti pamokėlėmis apie burnos sveikatą ukrainiečių vaikams. Neatsitiktinai skaidres išvertėme į ukrainiečių kalbą, juk gimtoji kalba yra arčiausiai širdies, – sako Lietuvos burnos higienistų draugijos pirmininkė Gitana Rėderienė. Mums rūpi, kad karo alinamos šalies atsidūrę vaikai ir šeimos būtų saugūs ir sveiki.  Jiems labai reikia visų mūsų pagalbos, kad darbai ir bet kokia pagalba nenutrūktų ir būtų galima kuo daugiau jiems padėti. 

Pamokėles galima rasti Lietuvos burnos higienistų tinklalapyje:

https://lbhd.lt/pamokelemis-apie-burnos-sveikata-ukrainieciu-vaikams/

Lietuvos burnos higienistų draugija –  ne pelno siekianti visuomeninė organizacija vienija Lietuvos burnos higienistus. Savo veiklą draugija pradėjo 1999 m. ir subūrė  profesionalius higienistus burnos higienos bei odontologinių ligų profilaktikos problemoms Lietuvoje spręsti. Burnos higienistai rūpinasi periodonto ligų ir dantų ėduonies profilaktika.  Išsamiai išaiškina kaip pasirūpinti burnos sveikata, kokias priemones naudoti ir kokią jos turi įtaką, atlieka svarbų vaidmenį dantų ėduonies profilaktikos programose, formuoja vaikams asmens burnos higienos įpročius.

Pradėjus taikyti ėduonies profilaktikos priemones nuo vaikystės, ėduonies paplitimas ryškiai sumažėja ir tarp suaugusiųjų. Sveikų dantų išsaugojimas padeda išsaugoti pilnavertę kramtymo funkciją. Tikimės, kad linksmos ir spalvingos pamokėlės padės Ukrainos vaikams rūpintis savo dantukais.

 

 

Mes su Ukraina! #standwithukraine

Pranešimą paskelbė: Gitana Rėderienė, Lietuvos burnos higienistų draugija

Parašykite komentarą