Verslas

Lietuvoje kurti naujos kartos sklandytuvai įmonei atvers naujas galimybes

Lietuvių įmonė, sukūrusi, išbandžiusi, sertifikavusi bei pagaminusi daugiau kaip 20 įvairių modelių sklandytuvų, kurie sėkmingai konkuruoja pasaulinėje rinkoje, įgyvendins projektą  „Sklandytuvų LAK-17A mini ir LAK-17B FES mini sertifikavimas“.

UAB „Sportinė aviacija ir KO“, nuo 2009 m. tęsianti bendrovės „Sportinė aviacija“ darbus, vykdomus nuo 1969 metų, 2017 metais sukūrė sklandytuvą LAK-17B FES mini (su elektros jėgaine) ir jo modifikaciją LAK-17A mini (be el. jėgainės), kurie projekto metu bus sertifikuojami EASA (European Aviation Safety Agency) CS-22 sertifikatu.

Sukurti naujos kartos sklandytuvai atveria įmonei naujas galimybes pasaulinėje sklandytuvų rinkoje, tačiau norint eksportuoti naujus sklandytuvus, būtina juos sertifikuoti.

Pasak įmonės, nesertifikuotus gaminius galima parduoti tik kaip „eksperimentinius“, ir tokie pardavimai yra labai riboti. Prieš pradedant naują sklandytuvo modelį gaminti serijiniu būdu ir juos naudoti reikia gauti atitinkamą sertifikatą iš už aviacijos saugumą atsakingos institucijos. Būtent, nuo 2003 m. EASA yra atsakinga už orlaivių sertifikavimą Europos Sąjungoje (ES) ir kai kuriose kitose Europos šalyse. Šis sertifikatas patvirtina, kad lėktuvo tipas atitinka ES saugumo reikalavimus. Jis yra pripažįstamas beveik visame pasaulyje. Sertifikatas iškart atveria vartus į visos Europos ir beveik viso pasaulio rinkas.

Į projektą, įgyvendinamą pagal priemonę „Expo sertifikatas LT“, iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų bus investuojama 120 tūkst. Eur. Bendra projekto išlaidų suma – 239 tūkst. Eur.

Sklandytuvai – skraidymo aparatai, traukiantys akį ir tyliai sklendžiantys ore, kuriami UAB „Sportinė aviacija ir Ko“ – vienintelės sklandytuvų gamyklos Baltijos šalyse, įsikūrusios Pociūnuose, Prienų rajone.

Pranešimą paskelbė: Sigita Varsackytė, VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra

Parašykite komentarą