Sveikata

Lietuvoje kritiškai trūkstant darbo jėgos, Vyriausybė nestabdo ir toliau vykdo prievartinę politiką, vejančią žmones iš šalies

Kažkas nutiko dabartinei valdančiajai koalicijai, kuri dar prieš metus kalbėjo apie pasitikėjimą žmonėmis, draudimų politikos atšaukimą, o šiandien pati imasi grasinimų, šantažo ir bauginimų.

Darbo rinkoje kvalifikuotų darbuotojų pasiūlai pasiekus kritinį lygį, Vyriausybės vykdoma prievartos politika tik dar labiau aštrina situaciją. Atsisakę skiepo žmonės gąsdinami, kad bus atleisti iš darbo. Ir tas vyksta jau dabar, valstybinėms institucijoms leidžiant įsakymus, kuriais įtvirtinami prievartiniai skiepai arba grasinama nušalinti nuo darbo, atleisti.

„Darbo partija griežtai nepritaria tokiai segregacinei pandemijos valdymo politikai, kai ketinama skelbti karantiną tik tiems žmonėms, kurie dar nėra pasiskiepiję, nors virusu užsikrėsti ir jį nešioti gali tiek pasiskiepiję, tiek ne. Valstybė negali naudoti prievartos ir grasinti atleisti žmones iš darbų. Privalu rūpintis alternatyvomis ir sudaryti visas sąlygas, kad reguliarus testas dėl darbo kas 10 dienų būtų NEMOKAMAS. Turi būti padaryta viskas, kad prieš žmones jokiu būdu ir jokia forma nebūtų naudojama prievarta“, – teigia Darbo partijos frakcijos seniūnas Viktoras Fiodorovas.

Vyriausybė nusispjovė ne tik į savo žodžius, bet ir į Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos rezoliuciją, kuria buvo uždrausta privaloma vakcinacija, skiepijimo pasai ir diskriminacija dėl vakcinos statuso.

Rezoliucija taip pat įpareigoja pateikti skaidrią informaciją visuomenei apie vakcinų saugumą ir galimą šalutinį poveikį. Deja, žmonės pasigenda ne tik šios informacijos, valstybės garanto ir draudimo nuo nepageidaujamų šalutinių poveikių, bet ir nuoširdaus Vyriausybės bendravimo su visuomene. 

Kyla klausimai, kodėl žmonės verčiami skiepytis vis dar eksperimentine vakcina arba atlikti PGR testus, kurie, kaip pats jo išradėjas teigia, nėra patikimi aptikti virusams. Ligų kontrolės ir prevencijos organizacija pati pripažįsta, kad bet kokie testų rezultatai nėra patikimi, o tai reiškia, kad bent dalis duomenų, gautų naudojant šį testą, yra nustatyti klaidingai, tačiau dar ne tai svarbiausia.

Paradoksalu: COVID-19 žemėlapyje ir toliau sparčiai plintant „raudonam vajui“, iš didesnių savivaldybių sparčiausiai senjorus vakcinuojantis Kauno miestas (62 proc.), taip pat nusidažė raudonai. 

Į raudonąją zoną patenkama, jei sergamumo rodiklis per dvi savaites 100 tūkst. gyventojų yra daugiau nei 100 atvejų arba, jei teigiamų tyrimų skaičius per savaitę yra daugiau nei 4 proc.

Valstybės lėšomis turi būti testuojami tiek pasiskiepiję, tiek to nepadarę asmenys

Seimo Darbo partijos frakcija įsitikinusi – jei norime būti tikrai saugūs, testuotis turi ir pasiskiepiję, ir nepasiskiepiję asmenys. Tai turi būti daroma valstybės lėšomis.

„Vyriausybės ekspertai teigia, kad užsikrečia tik nevakcinuoti žmonės, o po skiepų žmogus tampa apsaugotas nuo viruso ir jo komplikacijų. Tačiau kaip tada paaiškinti tokią statistiką: Šalčininkai, Visaginas ir Vilniaus rajonas pagal vakcinacijos rodiklius išlieka reitingų dugne, tačiau vis dar nepapuola į raudonąją zoną?” – Statistikos departamento duomenis vertina Seimo narė Ieva Kačinskaitė – Urbonienė.

Anot parlamentarės, yra autoritetingų mokslininkų, kurie abejoja didesne skiepijimo nei persirgimo nauda tose amžiaus grupėse, kur komplikacijų rizika yra minimali. „Dalis mokslininkų siūlo skiepyti tik 50 m. ir vyresnius žmones. Kol iki galo neištirti skiepai, tol su jokia prievarta ir bausmėmis negalime sutikti, nes tai ne tik pažeis bent kelis mūsų Konstitucijos straipsnius, bet ir neaišku, su kokiomis sveikatos pasekmėmis susidursime ateityje“.

„Vakcina“, kurią mokslininkai vadina genų terapija, nesuteikia imuniteto, o dviejomis „vakcinomis“ skiepyti asmenys vis tiek gali pasigauti ir išplatinti virusą. Kaip ir skiepai nesumažina mirčių nuo virusinės infekcijos ir vis dar leidžia jį perduoti. Ar nedarome meškos paslaugos, kai norėdami apriboti nepasiskiepijusių laisves, mes suteikiame visas galimybes virusui plisti sparčiau, būtent pasiskiepijusių dėka, nes jie mažiau saugosi, manydami, kad virusu negali užkrėsti aplinkinių?

„Komunikacija dėl skiepų patyrė visišką fiasko, kaip ir taikomos priemonės dėl būtino testavimosi, kurios jau balansuoja ties prievartos riba. Vyriausybė imasi prievartos politikos. Darbdaviai tampa įkaitais prieš Vyriausybę, o darbuotojai – prieš darbdavius. Kiekvienas žmogus turi teisę dirbti ir užsidirbti, todėl turi būti sudarytos alternatyvos asmenims, nesutinkantiems vakcinuotis dėl vienų ar kitų priežasčių“, – sako Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Vaida Giraitytė.

Nei nuolatinis gąsdinimas gresiančiomis sankcijomis, nei atviras visuomenės kiršinimas, visus, nenorinčius skiepytis, įvardijant „antivakseriais“, „kaimiečiais“ ir kitokiais menkystomis, kol kas neduoda norimo rezultato. Žmonės pavargo ir nebenori būti Vyriausybės marionetėmis ir prarasti savo sveikatą už „laisvę“ sudalyvauti loterijoje, išgerti puodelį kavos kavinėje ir, anot Premjerės, kad pasiskiepijusieji nesijaustų kvailio vietoje.

Todėl Darbo partija, visiškai nepritardama dabartinei pandemijos valdymo politikai, reikalauja, kad visiems Lietuvos žmonėms būtų sudarytos sąlygos dirbti, visiškai atsisakant priverstinio skiepijimo idėjos. Žmonės gali įrodyti, kad yra nepavojingi nei sau, nei aplinkai, kai pateikia persirgimą įrodančius dokumentus, taip pat atlikę testą, kurį darbdavys privalo kompensuoti. Asmenys, nesutinkantys skiepytis, prisiima atsakomybę už galimas komplikacijas ir tai jau yra rizika, kurią žmonės patiria. Vyriausybei ir toliau vykdant prievartinę politiką ir vejant Lietuvos žmones iš šalies, Seimo Darbo partijos frakcija darys viską, kad tokia Vyriausybės politika būtų sustabdyta nedelsiant.

Pranešimą paskelbė: Brigita Petrošiūtė, Darbo partija

Parašykite komentarą