Sportas

Lietuvoje įvyko pirmoji krepšinio naujokų birža internete

Įvairiose šalyse vienos po kitų atidedamos ar atšaukiamos krepšinio rungtynės, tad daugybė sporto aistruolių ir profesionalų keliasi į internetą. Tai pastebi populiaraus lietuviško krepšinio menedžerio „BasketPulse“ kūrėjai. Neseniai žaidime pirmą kartą įvyko Naujokų biržos (Drafts) renginys, o jį surengti padėjo ir profesionalus krepšininkas.

Žaidimo kūrėjai džiaugiasi šiuo nauju renginiu. Nors „BasketPulse“ žaidimas Lietuvoje plėtojamas jau daug metų ir yra žaidžiamas įvairiose pasaulio šalyse, Naujokų birža čia įvyko pirmą kartą. Žaidimo kūrėjai skelbia, jog tai taps žaidimo dalimi – nuo šiol pasibaigus kiekvienam sezonui žaidėjai iš viso pasaulio rinksis krepšinio talentus savo valdomiems klubams.

Lietuvoje – pirmą kartą
„Kuriant ir įgyvendinant šį atnaujinimą buvo stengiamasi ne nukopijuoti NBA naujokų biržos modelį, o padaryti jį dar geresnį. Naujai įdiegtoje „BasketPulse“ žaidimo naujokų biržoje neliko didžiausio profesionalių sporto biržų trūkumo: pralaimėjimai rungtynėse aukšto šaukimo biržos metu tikrai negarantuos“, – sako žaidimo kūrėja Ramunė Mikužaitienė.

Ji atskleidžia, kad kuriant naujokų biržos renginį, svarbiausias tikslas buvo padaryti, kad birža būtų kuo tikroviškesnė. Prie to labai prisidėjo ir profesionalus krepšininkas, padėjęs sukurti žaidėjų tipus, t.y. kokių įgūdžių žaidėjai dalyvaus naujokų biržoje.

Iš viso per Naujokų biržos renginį buvo pasirinkta daugiau nei 600 žaidėjų, kurie sustiprino savo naujus klubus. Kaip ir buvo tikėtasi, pirmasis Naujokų biržos renginys atskleidė ir naujovės privalumus, ir trūkumus. Žaidimo kūrėjai ketina Naujokų biržos sistemą ir toliau tobulinti, kol ji bus tinkamai subalansuota ir komandos nuolat stiprinsis biržoje rastais talentais.

Prisidėjo ir patys žaidėjai
Šis atnaujinimas žaidime atsirado pačių žaidėjų pageidavimu. Žaidimo bendruomenė balsavimu išrinko, kokio atnaujinimo norėtų – tai buvo Naujokų birža. R. Mikužaitienė sako, kad žaidimo bendruomenė labai prisidėjo prie to, kad šis renginys taptų realybe: „Labai džiugu pranešti, kad Naujokų biržos atnaujinimas buvo dalinai finansuotas pačių žaidimo dalyvių. Vidinėje žaidimo sistemoje buvo surengta sutelktinio finansavimo kampanija.“

Žaidimo kūrėjai džiaugiasi, kad nauja iniciatyva sudomino ne tik žaidėjus iš Lietuvos. Prie šio atnaujinimo prisidėjo žaidimo dalyviai iš 13-os skirtingų šalių. „BasketPulse“ komanda tikisi, kad šis atnaujinimas padės patogiau formuoti klubo sudėtį ir palengvins kelią naujiems žaidimo dalyviams vedant savo komandas į pergales“, – sako R. Mikužaitienė.

„BasketPulse“ – tai nemokamas internetinis žaidimas, kuriame vyksta alternatyvus krepšinio gyvenimas. Užsiregistravęs vartotojas tampa krepšinio klubo vadovu. Jam reikia pasirūpinti savo komanda: suformuoti sudėtį, auginti jaunuosius talentus, parinkti geriausias taktikas rungtynėms, tinkamai paskirstyti komandos biudžetą ir atlikti kitus komandos valdymo veiksmus.

„Virtualus krepšinio menedžeris – tai galimybė įsijausti į krepšinio klubo vadovo vaidmenį. Negalime gyvai palaikyti savo mylimų komandų, tačiau galime pabandyti vadovauti savo komandai ir iškelti ją į virtualaus krepšinio pasaulio aukštumas. Smagu stebėti, kaip tobulėja klubo talentai, kaip sekasi komandai, tačiau reikia ir įveikti nemažą konkurenciją. Tai įtraukiantis procesas, leidžiantis pasijusti tikru komandos vadovu“, – sako žaidimo kūrėjas Darius Mikužaitis.

Daugiau informacijos:

Ramunė Mikužaitienė
www.basketpulse.com
E-paštas: ramune@basketpulse.com

Pranešimą paskelbė: Ramunė Mikužaitienė, VŠĮ „Krepšinio aistruoliai“

Parašykite komentarą