Verslas

Lietuvių menininkės Jolitos Vaitkutės instaliacijoms pasaulinėje maisto pramonės parodoje panaudota 200 kg maisto produktų

Šiuo metu (spalio 9 – 13 d.) Vokietijoje (Kelne) vykstančioje tarptautinėje maisto pramonės parodoje ANUGA 2021 dalyvius stebina „Vičiūnų grupės“ stendas, kuriame savo menines instaliacijas sukūrė garsi Lietuvos menininkė Jolita Vaitkutė. Net keletą savo paveikslų J. Vaitkutė sukūrė iš „Vičiūnų grupės“ įmonių gaminamos ir parodoje pristatomos produkcijos. Menininkės sukurti paveikslai yra 28 kv. m. Jiems panaudota apie 200 kg „Vičiūnų grupės“ gaminamų produktų.

Kas dvejus metus vykstanti paroda yra tendencijų barometras ir įkvėpimo šaltinis pasauliniam maisto verslui. ANUGA paroda – tai prekybininkų, gamintojų, mažmenininkų bei kitų maisto pramonės atstovų susitikimo vieta. Parodoje produkciją pristato 7972 dalyviai iš daugiau nei 100 šalių. Parodą aplanko beveik 170 tūkst. lankytojų iš 200 valstybių.

„Nors iš maisto kuriu dažnai, piešti jūros gėrybėmis ir kitais žuvies produktais nebuvo labai lengva užduotis. Piešiniuose norėjau atskleisti kiekvieno atskiro produkto savybes, be to, maistas turėjo derėti tarpusavyje spalvomis ir savo faktūra. Taip pat jis turėjo kurti vaizdą, į kurį žiūrėdamas pirmiausia pamatytum laivą, inkarą ar undinėlę, o tik po to žuvų pirštelius, krevetes ar koldūnus. Taip pat stengiausi, kad maistas atrodytų lyg patiektas vaišėms, todėl didelė jo dalis piešiniuose yra lėkštėse ar kituose induose. Tai tarsi kvietimas paragauti piešinio. Man svarbus ir nešvaistymas, todėl dirbau su pirštinėmis ir didesnė maisto dalis proceso metu nebuvo sugadinta“, – pasakojo dailininkė Jolita Vaitkutė.

„Nuolat ieškome naujų savo produktų pateikimo būdų. Šiemet parodoje norėjome parodyti meno ir verslo sąsajas. Glaudus meno ir maisto gamybos sričių bendradarbiavimas sukuria netikėtas menines išraiškas. Tai veda į tobulėjimą ieškant modernių maisto pateikimo formų, kurios leidžia dalintis grožiu, patirtimi, o svarbiausia – keistis ir augti“, – sakė parodoje dalyvaujančios „Vičiūnų grupės“ įmonės „Vičiūnai ir Ko“ vadovas Mindaugas Skardžius.

Pasak jo, inovacijos – stiprioji „Vičiūnų grupės“ pusė, todėl įmonė šių metų parodoje pasauliui parodo atradusi naujus kelius, kaip galima meno kalba kalbėti apie maistą.

„Mugėje pristatome visas savo produktų grupes: surimį, lašišą, silkę, skumbrę, blynelius, baltą žuvį, picą, gyoza koldūnus, jūros gėrybes, žuvies gaminius džiūvėsėliuose. Didelio dėmesio sulaukia ir ekologiški gaminiai. Jolitos Vaitkutės darbai, pagaminti iš mūsų produktų, padeda pritraukti parodos lankytojų dėmesį. Tikimės mugėje rasti naujų partnerių ir klientų bei gyvai vėl sutikti ilgamečius savo partnerius”, – sakė „Vičiūnų grupės“ atstovas.

Pasak M. Skardžiaus, šių metų „Vičiūnų grupės” stendas, papuoštas Lietuvos menininkės kūryba, padeda pasauliui parodyti ne tik maisto produkciją, bet ir šalies kultūrą bei jos kūrėjus. Itin savitai ir išradingai į maisto gaminius pažvelgusi J. Vaitkutė sukūrė paveikslus, kurių užsuko pažiūrėti nemaža dalis parodos lankytojų.

Pranešimą paskelbė: Kristina Jugulytė, PR Service

Parašykite komentarą