Sveikata

Lietuvių dirbtinio intelekto technologiją įvertino Silicio slėnis

Jaunųjų Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) mokslininkų kuriama technologija per pusę metų spėjo pelnyti tarptautinį pripažinimą.

Lietuvos mokslininkai kuria dirbtinio intelekto technologiją, kuri padės sumažinti gydytojų atliekamą mechaninį darbą, taip pat padidins įvairių tyrimų tikslumą. Pirmiausia naujovę planuojama pritaikyti automatizuojant širdies ultragarso tyrimo procesą, vėliau – ir kitose medicinos srityse.

Technologiją jaunieji mokslininkai sėkmingai pristatė daugelyje Lietuvos ir užsienio projektų bei konkursų, taip pat sulaukė investuotojų dėmesio. Vienas didžiausių pasiekimų – pirmoji vieta Silicio slėnio organizuojamame konkurse „Pioneer“, kur projektui skirta pirmoji vieta pasauliniame ir Europos reitinge, o jo atstovams – galimybė apsilankyti Silicio slėnyje (JAV).

Idėja sukurti unikalią technologiją kilo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) kardiologijos gydytojui rezidentui Arnui Karužui, taip pat jo kolegai Karoliui Šablauskui, kuris šiuo metu Olandijos Radboudo universiteto ligoninėje vysto dirbtinį intelektą.

„Ne vienerius metus domiuosi šiuo tyrimo metodu, todėl žinojau, kokie sprendimai galėtų palengvinti tyrėjo kasdienį darbą. Sujungę žinias ir vizijas nusprendėme kurti kažką, kas gali turėti praktinę reikšmę ir kurti pridėtinę vertę medicinos praktikoje“, – teigia A. Karužas.

Šiandien projektas vystomas tarptautiniame startuolyje „Ligence“. Komandą sudaro medicinos srities žinovai, taip pat specialistai, turintys informacinių technologijų, neuroninių tinklų kūrimo, projektų koordinavimo, finansų valdymo ir planavimo žinių.

Dirbtinis intelektas – ne naujiena, tačiau kol kas sukurta nedaug produktų, sėkmingai įsitvirtinusių medicinoje. „Pasaulyje yra kompanijų, naudojančių dirbtinio intelekto įrankius širdies ultragarsinių vaizdų analizei, tačiau mūsų komanda yra unikali tuo, kad automatizuojame visą širdies ultragarsinio tyrimo protokolą. Kitos kompanijos ir komandos dirba tik su tam tikrais specifiniais matavimais arba tik kai kuriomis patologijomis“, –  apie projekto išskirtinumą kalbą A. Karužas.

Konkurse pristatytos idėjos iš visų sričių  – medicininės diagnostikos iki virtualios realybės akinių. Jo metu ekspertų grupė, taip pat kiti dalyviai vertino mokslininkų progresą ir siekė atrasti idėjas, iš kurių pavyktų sukurti sėkmingas įmones. „Nuvykę į JAV, galėsime susipažinti su kitais „Pioneer“ konkurso laimėtojais, pristatyti savo idėją Silicio slėnio investuotojų bendruomenei ir rasti potencialių partnerių tolimesniam projekto vystymui tarp JAV ligoninių“, – vizitą Silicio slėnyje apžvelgė (LSMU) kardiologijos gydytojas rezidentas A. Karužas.

Pranešimą paskelbė: Tautvydas Bulvičius, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas

Parašykite komentarą