Verslas

Lietuviškas nealkoholinis alus tarptautiniuose apdovanojimuose pelnė auksą

Vokietijoje vykusiuose tarptautiniuose „Meininger’s International Craft Beer Award 2018“ aludarių apdovanojimuose lietuviškas „Vilkmergės Nealkoholinis“ alus įvertintas aukso medaliu. „Vilkmergės“ – vienintelis prekės ženklas šiuose rinkimuose atstovavęs Lietuvą dėl prizinių vietų rungėsi su dar 27 šalių alaus daryklomis. Šioje kategorijoje tai pirmasis tarptautinis įvertinimas lietuviško nealkoholinio alaus gamybos istorijoje.

Organizatorių teigimu, šių metų konkursas sulaukė įspūdingo skaičiaus skirtingų alaus rūšių. Prestižiniuose „craft“ alaus gamintojų apdovanojimuose 74 alaus kategorijose rungėsi rekordinis skaičius dalyvių – daugiau nei tūkstantis skirtingų alaus skonių iš viso pasaulio. Konkurso dalyvius vertino ekspertų komisija, kurią sudarė 84 alaus someljė ir aludariai. Iš viso rinkimuose apdovanota 90 alaus daryklų.

Penktus metus rengiamuose alaus apdovanojimuose gėrimai buvo vertinami pagal jų išvaizdą, aromatą, skonį ir bendrą įspūdį. „Vilkmergės Nealkoholiniam“ alui beveik visuose vertinimo kriterijuose komisijos nariai davė aukščiausius balus. Alaus ekspertai „Vilkmergės Nealkoholinį“ alų įvertino už šviesią gintaro spalvą, subalansuotą apynių aromatą, putos standumą, alaus stiliui būdingą vidutinį kūną ir gaivumą.

„Vilkmergės Nealkoholinis“, jau spėjęs sulaukti vietinio alaus mėgėjų pripažinimo, pirmasis iš Lietuvoje gaminamo nealkoholinio alaus pelnė tarptautinį apdovanojimą. Malonu, kad lietuviška produkcija užsienyje vertinama. Tai įrodo, kad mes neabejotinai galime rungtis su tokiomis alaus šalimis kaip Vokietija, Austrija, Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, Italija, Olandija, Prancūzija“, – sako „Vilkmergės“ alaus someljė Vidmantas Čičelis.

Vokietijoje vykusiuose „Meininger’s International Craft Beer Award 2018“ apdovanojimuose „Vilkmergės“ alus iš viso buvo apdovanotas trimis medaliais, iš kurių du aukso ir vienas sidabro. Be „Vilkmergės Nealkoholinio“ aukso medalis šiuose apdovanojimuose taip pat buvo suteiktas „Vilkmergės Moliūgų Eliui“, „Vilkmergės Kvietinis“ įvertintas sidabro medaliu.

Pranešimą paskelbė: Rasa Alekseriūnaitė, Integrity PR

Parašykite komentarą